BAŞKAN MİRZA'DAN ÇALIŞAN GAZETECİLERE YEMEK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BAŞKAN MİRZA’DAN ÇALIŞAN GAZETECİLERE YEMEK

Paylaş
 

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, kentimizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenen “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle Bandırmalı yerel gazeteciler için bir gece düzenledi.

Odaman Otel’de gerçekleşen gecede gazetecilerle birlikte sürekli yaşamın içinde olduklarını vurgulayan Başkan Mirza, şunları söyledi: “ Gazetecilik, zor meslek. Siz gazetecilerde bizim gibi kamu görevi yapıyorsunuz. Gazeteciler gibi biz Belediye Başkanlarının da işi çok zor. Biz eleştiriye açığız. Yeter ki eleştirileriniz objektif ve bize yol gösterici olsun. Kaleminizi doğrular, güzellikler ve iyiliklerden yana kullanın. Belediye Başkanı olduktan sonra şunu öğrendim. Vatandaşın gözünde her şeyi belediye yapmak zorunda, yapılmayan her şeyden de belediye sorumlu. Tabi ki belediyeler, halkın yaşamını kolaylaştırmak zorunda ama bizlerde yanlış anlaşılmak ve haksızlığa uğramak istemiyoruz. Sizlerin ne zorluklar altında çalıştığınızı biliyoruz. Bir gazete çıkarmak, onu yaşatmak, onu yürütmek, kolay bir iş değil. Gazetelerin yaşaması için abone ve reklam desteği çok önemli ama parayla haber yapmak da hoş değil. Maalesef bizim ülkemizde bunlar yapılmıyor değil, bunlarda yapılıyor önemli olan objektif ve dürüst bir şekilde görevini yapmak. Bandırmada bu mesleği layıkıyla ve hakkıyla yapan büyük çoğunluğun olduğunu biliyorum. Siz değerli gazeteci arkadaşlarımın 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyorum” dedi.

Başkan Mirza’nın ardından söz alan Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaan Bingül:  “Basın emekçisi arkadaşlarımızla bu akşam bir arada olmamızı sağladığı için ve bu organizasyonu yaptığı için Belediye Başkanımız Dursun Mirza’ya teşekkür ediyorum. Bugün birçok yerde olduğu gibi Bandırmada da yerel basın birçok ekonomik güçlükle karşılaşıyor. Ekonomik sıkıntılar ise etik sorunları beraberinde getiriyor. Bu sorunları aşabilmemizin yolu birlikte hareket edebilme kabiliyetine sahip Bandırma basını olmaktan geçiyor” dedi.

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaan Bingül konuşmasının ardından Başkan Mirza’ya teşekkür ederek bu gecenin anısına hediye takdim etti.

Başkanı Mirza, geceye katılan tüm basın emekçilerine hediyelerini verdi.

Düzenlenen gecede Bandırma’nın önde gelen iki eski gazetecisi Önder Balıkçı ve Ahmet Pesen, gazeteci Tufan Dalgıç’ın gitarı eşliğinde şiirler seslendirdiler ve ayrıca gazeteci Tufan Dalgıç gitarı ile birlikte gazeteci arkadaşlarının istek parçalarını seslendirdi. Bu arada gecede, bazı gazeteciler meslek yaşamlarında hoş izler bırakan bazı anılarını da anlattı ve keyifli anlar yaşandı.

yamaner-mirza

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.