BAŞKAN MİRZA GAZETECİLERİ UNUTMADI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BAŞKAN MİRZA GAZETECİLERİ UNUTMADI

Paylaş
 

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle ilçede bulunan yerel basın ve ulusal gazetelerin temsilcileriyle sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Halkın doğru bilgiye ulaşması ve halka gerçekleri açıklama gibi önemli misyonları yüklenen gazetecilerin, ülkede özgür çalıştığını ve özgürlüklerinin teminat altında olduğunu söyleyebilmenin mümkün olmadığının altını çizen Mirza, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül başta olmak üzere toplam 34 gazetecinin mesleklerini yaptıkları için tutuklu bulunduklarını söyledi.
Türkiye’nin uluslararası kuruluşlara göre hapisteki tutuklu gazeteci sayısı ile dünyada ilk 5 ülke arasında yer aldığına dikkat çeken Mirza, “Halkın gerçekleri öğrenme özgürlüklerini sonuna kadar savunan bu iki gazeteci başta olmak üzere, tüm tutuklu gazetecilerimiz ile tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü bir özgürlük mücadelesi günü olarak kutluyor, çalışma özgürlüklerinin ve basın özgürlüğünün teminat altında olduğu gerçek bir demokraside buluşmayı diliyorum” dedi.

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Atabey’de konuşmasında, zor şartlar altında çalışan gazeteciler için 10 Ocak gününün dayanışma gününden öteye gitmediğini söyledi.

Merkezi idareler ve mali idarelerin basına bakışlarının değişmesi gerektiğinin altını çizen Atabey “Gecesi gündüzü olmayan 24 saat ayakta duran gazetecilik mesleğinin her 10 Ocak döneminden sonra geriye gittiğini ne yazık ki görüyoruz. Temenniden öteye gitmeyen dilekler, yapmacık kutlamaların dışında 10 Ocak’ların mesleki açıdan daha uygun şartlara iyileşmesi dileğiyle tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günümüzü kutluyorum.” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Başkan Mirza gazetecilere değişik hediyeler verdi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.