BAŞKAN MİRZA ÇAMLIKDA İNCELEMELERDE BULUNDU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BAŞKAN MİRZA ÇAMLIKDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Paylaş
 

Kentimiz Paşakonak Mahallesi’nde bulunan ve üst kullanım hakkı 2 yıllığına Belediyeye devredildiği General Balcı Çamlığında vatandaşlarımızın akşam saatlerinde de güvenle spor ve yürüyüş yapabileceği bir yer haline getirmek için çalışmalar devam ediyor.

Çalışmaların sürdürüldüğü General Balcı Çamlığını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkan Mirza: “Balcı Çamlığında elektrik direkleri için hatlar çekilmeye başlandı. Aynı zamanda yabani ve kurumuş otlar temizlendi. Ağaçların bakımı sürekli halde yapılıyor. Yeni dikeceğimiz ağaçlarla daha da yeşil bir yaşam alanına sahip olacağız. General Balcı Çamlığında mevcut alanın dışında ağaçsız bölgeye doğal çim sahadan oluşan küçük bir saha, Tenis kortu, çocukların oynayabileceği kum bir alan ve fitness alanı yapımına başladık. Çamlığın yürüyüş yolunu ponza taşından elde edilen kumsu bir örtü ile kaplama çalışmaları başladı. Yürüyüş yapanların daha sağlıklı bir zeminde yürüyüşlerini yapmalarını sağlayacağız. Buradan şu hatırlatmayı da yapmakta fayda görüyorum. Balcı çamlığımızın doğal yapısı hiçbir şekilde bozulmayacak. Çamlık içindeki ağaçsız alanlar ağaçlandırılacak. Yürüyüş yapan anne babaların çocukları da çamlık girişindeki parkta oynayabilecekler” dedi.

İncelemeler sırasında vatandaşlardan gelen olumlu tepkilere sevindiğini belirten Belediye Başkanı Dursun Mirza Çamlıkta bulunan vatandaşlarla ve çocuklarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.