BAŞKAN KAFAOĞLU'NUN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BAŞKAN KAFAOĞLU’NUN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Dt. Zekai Kafaoğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dt. Zekai Kafaoğlu’nun mesajı şöyledir:

Değerli basın mensupları, Kıymetli gazeteciler…

Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmeleri takip etmemizi sağlayan, vatandaşların birbirleriyle ve kurumlarla arasında iletişim köprüsü olan özgür basın demokratik toplumun en temel ihtiyaçlarından biridir.

Teknolojinin nimetlerinden en üst düzeyde yararlandığımız bu iletişim çağında bilgiye ulaşma hızı giderek kısaldı, bilgi alma yöntemleri değişti. Gazeteler, dergiler, telgraflar, kablolu telefonlar, sınırlı sayıdaki televizyon kanalları yanına bilgisayarlar, internet siteleri, akıllı telefonlar gibi yeni iletişim araçları eklendi. İnsanlar dünyanın herhangi bir noktasındaki gelişmeleri saniyeler içinde öğrenir hale geldi.

Bilgi çeşitliliği ve hızlı iletişim yanında bazı olumsuzluklar da getirdi. Güvenilir olmayan, insanları olumsuz etkileyen, yanlış veya kasıtlı haberler de hızla yayılabilir hale geldi. Bu nedenle, insanlar dünyada olup biteni artık en doğru kaynaklardan, en doğru biçimde öğrenmek istiyor. Bu bakımdan doğru bilgiye ulaşmak için dürüst gazetecilik hiç olmadığı kadar önemli olmaya başladı. İnsanların doğru haber kaynaklarından doğru bilgilere ulaşmaları için gazetecilerimize her zamankinden daha büyük görevler düşüyor. Gazetecilik sadece haber üretme mesleği değil, aynı zamanda doğru ve gerçek bilgileri yalan ve yanlış bilgilerden ayırıp çok kısa süre içinde insanlara sunma mesleği haline geldi.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Her zaman yanımızda olan Gazetecilerimiz gece-gündüz, kar-kış demeden halkımızın objektif haber alması için çalışmaktadır.

Hızla gelişen güzel şehrimiz Balıkesir’de ve tüm ülkemizde insanlarımızın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi için var gücüyle çalışan bütün kıymetli basın mensuplarımıza teşekkürlerimi sunuyor, hizmet aşkıyla çalışan, işini en doğru ve en hızlı biçimde yapmak için çaba gösteren siz değerli gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.