BAŞKAN KAFAOĞLU: TÜRK MİLLETİNİN AZMİ 2023 HEDEFLERİNE ULAŞMA KONUSUNDA EN BÜYÜK HEDEFİMİZDİR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BAŞKAN KAFAOĞLU: TÜRK MİLLETİNİN AZMİ 2023 HEDEFLERİNE ULAŞMA KONUSUNDA EN BÜYÜK HEDEFİMİZDİR

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Zekai Kafaoğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn Zekai Kafaoğlu’nun mesajı şöyledir:

29 Ekim 2018 Pazartesi günü Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ilan ettiğimiz, son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin 95. kuruluş yıldönümüdür. Esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türk Milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla zaferle taçlandırmıştır. Bu büyük zaferin ardından, 29 Ekim 1923’te, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesi ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle bu millet Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu.

Türkiye Cumhuriyeti, 95 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiş, bilhassa son dönemdeki atılımlar sayesinde, bugün dünyanın yükselen güçleri arasında yer almayı başarmış bir devlettir.

Büyüyen ekonomisi, güçlü demokrasisi, temel insani değerlere olan bağlılığı, ilkeli dış politikasıyla Türkiye, bölgesinde ve dünyada bir ilham kaynağı olmayı günümüzde de sürdürüyor.

Türk Milleti’mizin azmi Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü kutlayacağımız 2023 hedeflerimize ulaşma konusundaki en büyük güvencemizdir.

Şanlı tarihimiz boyunca olduğu gibi birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklalimize, geleceğimize kast eden hiçbir saldırı başarılı olamayacaktır.

Terör örgütleri de, onları kullananlar da, hedeflerimize ulaşmamızı engelleyemeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Balıkesir halkımız başta olmak üzere ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi minnetle yad ediyor; bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.