BAŞKAN KAFAOĞLU ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞKAN KAFAOĞLU ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Altıeylül Belediyesi tarafından yapılan Altıeylül Çocuk Dergisi ilçede bulunan tüm okullara dağıtılmıştı. Dergide yer alan bulmacada çizgi film kahramanı Tostoroman’ı bilen öğrenciler aileleriyle birlikte Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’yla kahvaltıda buluştu. Öğrenciler Başkan Kafaoğlu ile birlikte sohbet etti, soru sordular, fotoğraf çektirdiler, tanıştılar.

Öğrencilere hitap eden Başkan Kafaoğlu “Çocuklarımız için ne yapsak az. Cumhuriyetimiz çocuklarımıza emanet. Onlar gelecekte doktorları, mühendisleri, öğretmenleri, belediye başkanları, milletvekilleri olacaklar. Bizde bu sıralardan geçtik. Ben Gökçeyazı’ da okudum ve gaz lambası altında çalışırdım. Şu anda eğitimde, sağlıkta, ulaşımda çok ciddi mesafeler alındı. Henüz yeterli değil, daha gideceğimiz çok yol var. Gençlerimize öz güven geldi, okuyan ve üreten bir Türkiye var. Sayın Valimizin başlattığı ‘Okuyan Balıkesir, Üreten Balıkesir’ sloganı ile Bengi Projesi başlatıldı ve okullarda kitap okuyoruz. Altıeylül Belediyesi olarak öğrencilerimize ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz. Belediye olarak en fazla projeyi Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptık. Eğitime yapılan yatırımın karşılığı her zaman var. Okula gitmeyen öğrencilerin okula dönmesini de sağladık. Altıeylül Çocuk Dergisi çıkardık ve sizlere dağıttık, ikinci sayısı da çıkacak. Sizler dergide yer alan bulmacanın sorusunu çözdünüz ve bir araya geldik. Hedefimiz daha güzel bir Türkiye, daha güzel bir Balıkesir, daha güzel bir Altıeylül” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.