BAŞKAN KAFAOĞLU: MİRASIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

BAŞKAN KAFAOĞLU: MİRASIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Paylaş
 

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun Antandros kazılarının gün yüzüne çıkması için vereceği destek dernek yöneticileri ve sanatseverler tarafından takdirle karşılandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Altınoluk Mahallesi’nde tarihi Antandros Şehrini Kurtarma, Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen “Aeneas ile Troidan Antandrosa” etkinliğine katıldı. Tarihi Abdullah Efendi Konağının açılışının ardından sanatseverlerin yaptığı resim sergisi gezildi. Etkinlikte konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Yeter ki tarih ortaya çıksın, üzerimize düşeni yapmaya, ne gerekiyorsa destek vermeye hazırız” dedi, programa katılan sanatseverlerin büyük alkışını aldı.

Başkan Zekai Kafaoğlu yaptığı konuşmada, “Buralarda bulunan tarihi değerlerimize mutlaka sahip çıkmamız lazım. Tabi ki sadece bu resmi kurumlarının sahipliği ile olmaz, sivil inisiyatifinin de ön alması ve gayret göstermesi gerekli. İşte buna en güzel örnekt de Antandros Antik Şehrini kurtarmak ve korumak için kurulmuş dernek var, onun yöneticilerini kutluyorum, tebrik ediyorum. Antandros sadece Altınoluk, Edremit veya Balıkesir’in değil Türkiye’nin ve dünyanın mirasıdır. Buralardan tarih geçti. Bizim buralara sahip çıkmamız lazım. Bu kazıların bir an evvel tamamlanıp gün yüzüne çıkması gerekli. Biz de yerel yöneticiler olarak sizlerin arkanızdayız, desteklerimizi sizlere arttırarak vermeye devam edeceğiz. Bu söz de kalmayacak özde olacak. Buralarda bir tarih var, insanlığa kazandırılacak sanat var. Mutlaka bunun sorumluluğunu yüreğimizde hissetmemiz lazım, bir şehrin yöneticisi olarak bunu yüreğimizde hissediyoruz, ne istiyorsanız vermeye hazırız yeter ki tarih ortaya çıksın. Dernek yetkilileri ve üniversitemizin çalışmalarının arttırmasını diliyorum. Üzerimize düşecek görevi de her zaman yapmaya hazırız” dedi.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

  • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
  • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
  • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
  • METİN OK (16%, 899 Oylar)
  • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
  • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
  • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
  • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.