BAŞKAN KAFAOĞLU: "ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BAŞKAN KAFAOĞLU: “ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK”

Paylaş
 

Toptancı halindeki kira bedellerinin çok yüksek olduğundan şikayet eden hal esnafının kira bedelleri %33 oranında düşürülerek esnafın talebi 2 ay gibi kısa sürede sonuçlandırıldı.

TOPTANCI HALİNDE %33 KİRA İNDİRİMİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlayalı 2 ay gibi kısa bir süreyi geride bırakan Zekai Kafaoğlu, kendisine iletilen talepleri bir bir yerine getirmeye başladı.

İlk ziyaretini Balıkesir Toptancı Hali’ne gerçekleştiren ve buradaki esnafın sorunlarını dinleyen Başkan Kafaoğlu, esnafın; “Kira bedellerimiz çok yüksek. Metropol diye adlandırdığımız şehirlerde bile kiralar bu kadar yüksek değil” şeklindeki dertlerine, Büyükşehir Belediyesi olarak kira indirimine giderek çözüm buldu. Yüzde 33 oranında indirime gidilen kira bedellerinde aylık 108 bin TL kira geliri elde eden Büyükşehir Belediyesi bu indirimle aylık gelirinin 27 bin lirasından vaz geçerek esnafın yüzünü güldürdü. Yapılan bu indirim ile birlikte dükkânlarının büyüklüğüne göre esnafa 500 ila 750 TL arasındaki rakamlarda kira indirimi uygulanmaya başlandı.

Yeni yılın gelmesi ile birlikte kira zammı bekleyen esnafa kira indirimi yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu; “Esnafımızın talepleri bizim için önemli. Onlar kazanacak ki, şehir kazansın. Onlar gülsün ki, halkımız gülsün. Göreve geldiğimiz ilk günde de söylediğimiz gibi, Balıkesir halkının, esnafının ve hatta bu kentte nefes alan herkesin yüzü gülsün istiyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.