BAŞKAN KAFAOĞLU: "BALIKESİR'İ 10 YIL SONRA TANIYAMAYACAKSINIZ" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞKAN KAFAOĞLU: “BALIKESİR’İ 10 YIL SONRA TANIYAMAYACAKSINIZ”

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Ülke TV’de 15.00 haber bülteninde 2023 Türkiye Hedeflerinde Başkanlar Konuşuyor programının konuğu oldu. Başkan Zekai Kafaoğlu programda Balıkesir’in turizm, sanayi, hayvancılık ve jeotermal kaynakları ile ilgili açıklamalar yaptı.

CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEĞİZ

Balıkesir’in Marmara ve Ege Bölgesini birleştiren bir noktada ve odak bir şehir olduğunu söyleyen Kafaoğlu yeni yapılan İstanbul-İzmir otoyolu ile temeli atılan Çanakkale Boğaz Köprüsünün Balıkesir’den geçeceğini hatırlatan Kafaoğlu “En çok adası olan bir iliz. 22 adamız var. Balıkesir Ege ve Marmara Denizi arasında 7 ile komşu. Balıkesir fırsatlar şehri ve henüz daha keşfedilmemiş konumda, gelişmeye ve büyümeye açık. Gelecek 10 yıl içerisinde Balıkesir’i tanıyamayacağız. Balıkesir’de Organize Sanayi Bölgesi doldu, şu anda 115 fabrikamız var. Organize Sanayi Bölgesi’ni daha da büyüteceğiz. İstanbul sanayiden arındırılıyor, Bursa sanayi açısından doldu, sanayileşme Balıkesir’e doğru geliyor. Şişe Cam Fabrikasını Balıkesir’e taşıyor, Filli Boya Balıkesir’e geliyor. Balıkesir cazibe merkezi haline geliyor” dedi.

BALIKESİR GELECEĞE DAMGASINI VURACAK

Balıkesir’in tarım ve hayvancılık şehri olduğunu ve Türkiye’yi doyurduğunu kaydeden Kafaoğlu Balıkesir’in beyaz et, kırmızı et, süt ve yumurta üretiminde her zaman ilk 3 il arasında yer aldığını ifade etti.  Balıkesir’de 32 çeşit bor madeninin bulunduğunu ve maden zengini il konumunda yer aldığını vurgulayan Kafaoğlu “Turizm Balıkesir’in özelliklerine ve geleceğine damgasına vuracak. Altınoluk’tan Altınova’ya kadar çok ender ve gayet güzel sahillerimiz var. Buraları harika yerler. Balıkesir’de sadece deniz yok, termal yönden de en zengin iliz. Edremit ve Gönen ilçelerinde jeotermal var. Balıkesir odak şehir olacak” diye konuştu.

ŞEHRİMİZİ HUZURUN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ

1 milyon 200 bin nüfusu bulunan Balıkesir’de kendisine oy veren ve vermeyen herkesin belediye başkanı olduğunu, herkesin hakkını hukukunu koruyacağını işaret eden Kafaoğlu şunları kaydetti: “İnsanlar için belediyecilik yapacağız. Bütün projelerimizde halk olacak. İnsan ve insanı mutlu edecek projeler gerçekleştireceğiz. Belediye başkanlarının yapacağı projelerinin insanların istekleri ile örtüşmesi lazım, örtüşmüyorsa anlamı yok. Barışımız, huzurumuz ve mutluluğunuz içi sevgi dilini yayıyoruz. Balıkesir’de sevgi dilini çok kullanıyoruz. Balıkesir huzurlu ve mutlu bir şehir. Balıkesir’i huzurun başkenti yapacağız. Vatandaş kendi oylarıyla seçilen başkanın kendisini dinlemesini bekliyor. İletişim önemli. Ben hep sahada oluyorum. Vatandaşla hep temas halindeyim ve o zaman mutlu oluyorum.”

DEVLETTE DEVAMLILIK ESASTIR

Başkan Zekai Kafaoğlu konuşmasının sonunda devam eden çalışmalarla ilgili de bilgiler vererek “Avlu ve Çay Deresi Projesi yapıldı. Bizden önce yapılan bir projeydi. Devlette devamlılık esastır. İkinci etabını biz sürdürüyoruz. Şehirler büyüdükçe, insanların sosyal ihtiyaçları artıyor. Belediyecilik yaparken sadece hizmet belediyeciliği yapmıyoruz, sosyal, kültürel, çevreye duyarlı ve katılımcı belediyecilik yapıyoruz. Çamlık Projesi devam ediyor. Burası cazibe merkezi olacak. Balıkesir’i büyütmeye devam ederken, sağlıklı yapılaşmayı da önemsiyoruz.”

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.