BAŞKAN KAFAOĞLU AYVALIKLILAR İLE KUCAKLAŞTI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞKAN KAFAOĞLU AYVALIKLILAR İLE KUCAKLAŞTI

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ilçe ziyaretlerini sürdürürken; son durak Ayvalık oldu. Sabah namazı ile başlayan program akşam geç saatlere kadar devam ederken Ayvalık halkı ile buluşan Başkan Kafaoğlu, sorunları ve talepleri ilk ağızdan dinleme imkânı buldu.

Sabah namazının ardından ilk olarak AK Parti Ayvalık ilçe teşkilatını ziyaret eden Başkan Kafaoğlu, İlçe Teşkilat Başkanı Hasan Kıtay ile birlikte partililerle sohbet ederek, seçim çalışmalarına ilişkin karşılıklı fikir alış-verişinde bulundular.

İlçe Teşkilatı ziyareti sonrasında Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan’ı makamında ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu. Kaymakam Görgülüarslan’dan çalışmalar hakkında bilgiler alarak kısa süre sohbet etti.

AYVALIK’IN ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’i makamında ziyaret eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, belediye çalışmaları hakkında bilgiler alırken; Büyükşehir Belediyesi olarak Ayvalık’ta devam eden ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Kendisini makamında ziyaret eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na “Kırlangıç Projesi” ve Ayvalık’ın alt yapı sorunlarının çözümü konusunda yaptıkları çalışma ve taleplerini ileten Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer hazırlanan Kırlangıç Projesi maketini gösterdi.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “BASKİ olarak buranın altyapı sorunlarını kökünden çözmemiz gerek dedik. Talimat verdik. Su kanalizasyon ve yağmur sularını ekleyerek, dev projeyi tamamlayıp ihale aşamasına getirmeyi planlıyoruz” dedi.

1. DOĞA FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
Ayvalık Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından organize edilen 1. Doğa Festivali’ne de katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu programda Ayvalıklılar ile bir araya geldi.
Festivalin açılışı; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Gömeç Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Uslu, Ayvalık Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Melih Çakırca, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Ayvalık Ziraat Odası Başkanı Hasan Kıtay, daire amirleri, odaların yöneticileri, siyasi partilerle, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş grubunun, Aşıklar Köprüsü’nden, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’na kadar Ayvalık Belediye Bandosu öncülüğünde gerçekleştirdikleri yürüyüşle başladı.

AYVALIK’I ÖNEMSİYORUZ
Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da, “Ayvalık, bizlerin gözümüz gibi korumamız gereken, zeytinciliğin ve hayvancılığın en iyi şekilde yapıldığı, en güzel Ege koylarının bulunduğu, en güzel Ege Denizi’nin bulunduğu bir yer. Biz Ayvalık’ı; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak turizm alanlarını ve doğanın korunması noktasında mutlaka destekleyeceğiz. Biz Büyükşehir olarak Ayvalık’ın altyapı sorunlarını kökünden çözmek için BASKİ’deki arkadaşlarımıza talimat verdik. İlçedeki su ve kanalizasyonun yanı sıra yağmur drenajları ile ilgili sorunların çözümlenmesi için en yakın zamanda dev bir projeyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Ayvalık’ın UNESCO sürecinde koruma altına alınacağına bende inanıyorum. Bunu biz de destekliyoruz. Çünkü geçmişin mirasını günümüze taşıyan yerleşim yerlerimiz son derece azaldı. Bunları hep biz insanlar yok ettik. Maalesef insanların daha fazla kazanma hırsları nedeniyle tarihi eserleri yok ettik. Çevremizi kirlettik. Doğayı perişan ediyoruz. Bu açıdan bugün başlayan 1. Doğa Festivali’ni önemsiyorum. Ama doğanın sadece bir gün anımsanması ile doğa korunmaz. Ama burada bir farkındalık oluşturuluyor. Bu yüzden de doğamıza ve çevremize sahip çıkacağız. Endemik bitkilerimize sahip çıkacağız. Doğayı kirletmeden, suyu toprağı kirletmeyip, mutlaka temiz olarak gelecek nesillere bırakacağız”diye konuştu.

KAFAOĞLU AYVALIKLILAR İLE KUCAKLAŞTI
1. Doğa Festivali sonrasında Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ve yönetim kurulu üyeleri ile Oda binasında bir araya gelen Başkan Zekai Kafaoğlu, Ayvalık’taki ticaret hayatı hakkında görüşlerini açıklarken, oda başkan ve üyelerinin taleplerini dinledi. Sonrasında Ayvalık’taki Sivil Toplum Örgütleri ve Ayvalık’ta görev yapan mahalle muhtarları ile bir araya gelen Başkan Kafaoğlu, bu toplantı sonrasında esnaf ziyaretlerinde bulunarak Ayvalık halkı ile kucaklaştı. Ayvalık Su Ürünleri Kooperatifi’ni de ziyaret eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Küçükköy ve Altınova Mahalleri’ni ziyaret ederek mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Bir önceki yazımız olan SEDEF EGZAMA HASTALIĞINA MUCİZE ÇÖZÜM SAĞLIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.