foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BAŞKAN IŞIK’TAN BİGA İTFAİYESİ’NE KUTLAMA

biga
Paylaş
 

Biga Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli, İtfaiye Haftası’nı aileleriyle kahvaltılı kutladılar. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak İtfaiye personeline Biga Şehir Parkı’nda kahvaltı verdi.

Kahvaltı öncesi Biga Belediyesi İtfaiye Müdürü Recep Tatlıdilli ve itfaiye personeli, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ı çiçekle karşıladılar.

Belediye Meclis Üyelerinin ve İtfaiye personelinin eşli katıldığı kahvaltıya eşi Ruhan Işık ile katılan Biga Belediye Başkanı Işık kahvaltı sonrası şöyle konuştu:

“Hiç lazım olmaz ama bir kere lazım olduğunda hayati önemi olan bir görev bu yaptığınız. Özellikle personel konusunda birtakım eksiklerimiz olabilir. Son yaşanan gelişmelerde bir arkadaşımız daha aramızdan ayrıldı. Ekipman ve çalışma anlamında Biga İtfaiyesi gerçekten donanımlı. Bu donanımımız, Bigalıların rahat ve huzurlu yaşamalarına neden oluyor. Yangından, kazadan herkes kaçar ama siz onun üzerine gidiyorsunuz. Bu zorlu görevinizde başarılar diliyorum. Her zaman yanınızda olduğumuzu bilin. Bu kahvaltı ilk defa yapıldı. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberliğiniz devam etsin. İtfaiye Haftanız kutlu olsun.”

Biga itfaiyesi’nde İtfaiye Müdürü’nün dışında 3 çavuş ve itfaiye erleri ile birlikte 26 personel bulunuyor. Ekipleri ikisi merdivenli 4 arasöz ve 1 4*4 arama kurtarma aracı desteği ile 3 vardiya şeklinde çalışıyor.

Biga İtfaiye Müdürü Recep Tatlıdilli’nin verdiği bilgiye göre son bir yılda 21 ev ve 9 fabrika yangınına müdahale edildi. Ekipler 11 motorlu araç kazasına müdahale etti. Müdür Tatlıdilli son 1 yılda fabrikalarda çıkan yangınlarda 7 milyon lira zarar oluştuğunu açıkladı.

Öte yandan Biga İtfaiyesi personeli, 2012 yılında kaza sonucu hayatını kaybeden mesai arkadaşları Furkan Babacanoğlu’nun mezarını ziyaret ederek karanfil bıraktılar.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.