foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BAŞKAN IŞIK: EMEK EN YÜCE DEĞERDİR

METAL İŞ BİGA
Paylaş
 

Türk Metal Sendikası Biga 1 No’lu Şubesi’nin Biga’da gerçekleştirdiği 3. Olağan Kongresi’ne katılan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, genel kurul katılımcılarına hitaben konuştu. Başkan Işık konuşmasında; ‘Söz konusu Biga olduğunda hepimizin bir olacağına inancım tam’ dedi.

Başkan İsmail Işık’ın konuşması şöyle:

“Emek şüphesiz ki en yüce değerdir. Sizler ülkenizi kalkındırmak için bilek gücünüz ile çok büyük çabalar sarf ediyorsunuz.

İçdaş bugün Türkiye’nin, Çanakkale ve Biga’nın tabi ki en önemli kuruluşlarından biri. Ancak sizler olmazsanız İçdaş bugün bulunduğu yerlere gelememiş olurdu.

Çalışmanın, emeğin, gücün en önemli göstergesi sizlersiniz ve sizlerle birlikte olmak, sizlerle aynı havayı teneffüs etmek bile bizim için çok önemli ve çok anlamlı. İçdaş’ın Biga’ya gelmesi ile birlikte, ticaret kenti olan kentimiz, sanayi anlamında çok ciddi gelişim sağladı. Biga; sanayi, tarım ve ticaret alanında güçlü bir kent haline geldi.

İçdaş’ın gelişi ile birlikte Türk Metal Sendikası Biga Şubesi, emeğin ve gücün bir araya gelmesi ile, sendikal alan faaliyetleri ve üyeleri ile Biga’daki en büyük sivil toplum kuruluşu haline geldi.

Türk Metal Sendikası Biga’ya geldikten sonra Osman Başkan ile Biga’nın vazgeçilmez bir unsuru oldu ve Biga’nın gelişimine ve büyümesine katkı vermeye çalıştı.

Az önce Sayın Genel Başkan Yardımcısı, ‘Türk Metal Sendikası Mutlu Biga Şubesi’ diyerek bizim Hedefimiz olan ‘Mutlu Biga’ya tatlı bir atıfta bulundu. Bizler; insanların yaşamaktan zevk aldığı, gurur duyduğu Yaşanabilir Şehir, Mutlu Biga yolunda Bigalılara ve Bigamıza hizmet etmeye devam ediyoruz.

Söz Konusu Biga olduğunda, hepimizin bir olacağına inancım tam. Genel Kurul’un hayırlı olmasını diliyor, saygılar diliyorum.”

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.