BAŞKAN AVCI'DAN GAZETECİLER CEMİYETİ ZİYARETİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞKAN AVCI’DAN GAZETECİLER CEMİYETİ ZİYARETİ

Paylaş
 

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Tarihi Paşa Konağı’nda bulunan  Cemiyet binasını gezen Başkan Avcı, eski arşivleri inceledi Balıkesir Basın tarihi ile ilgili bilgiler aldı.

PARAVAN GAZETELERLE BAŞ ETMELİYİZ

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Başkan Hasan Avcı’yı Cemiyet Başkanı Ramazan Demir karşıladı. Tarihi Paşa Konağı hakkında bilgiler veren Cemiyet Başkanı Ramazan Demir cemiyete emeği geçen üstatları tanıttı. Demir konuşmasında paravan gazetecilere dikkat çekerken şunları söyledi.   “Balıkesir gazetecilik açısından zengin illerden birisi. Basılı yayın organlarının en fazla olduğu illerden birisiyiz. Gazetelerimiz kaliteli ama bunun yanında çeşitli paravan gazeteler de var. Bunlarla baş edilmesi açısından hem siyasilerin, hem yerel yönetimlerin,  hem il yönetiminin desteğini katkısını bekliyoruz. Bunu yıllardır tekrar ediyoruz, ama zaman zaman sonuç alamamanın burukluğunu yaşıyoruz” dedi.

DÜNYA ALGI İLE YÖNETİLİYOR

Altıeylül Belediye Başkanı Başkan Hasan Avcı ise tarihi binada yapmış olduğu ziyaretten mutluluk duyduğunu ifade ederken sözlerine şu şekilde devam etti. “Dünya algıyla yönetilmeye çalışılıyor, bu güne kadar böyle devam etmiş. Ama artık algılara dur diyebilen bir liderimiz var. Onun peşinde,  bizim gazetecilerimize de düşen çok büyük vazifeler var. Bahsettiğiniz gibi, Kuvayi Milliye döneminde gazetecilik yapmış, mihmandarlık yapmış gazetecilerimiz var. Onlar o dönemde gazeteler çıkardı, insanlara bilgileri ulaştırmak için çaba sarf etti. Gazetecilik çok önemli. Bu adamlar dünyanın gücünü elinde bulunduran topluluklar, medya yolluyla algıyla yollarına devam ediyorlar. Zulm ediyorlar, kendileri zalimler. Ama zulme uğramış gibi algı yapıyorlar. Katil devlet İsrail’in katil başbakanı diyor ki ‘teröristleri destekleyen Cumhurbaşkanını biz dinlemeyiz’ diyor. Baktığınız zaman, bizzat terörist bir devlet, Müslümanlara orada zulm ediyorlar. Algıyla işlerini götürmeye çalışıyor. Bunların karşısında en büyük mücadele edecek olan yine bizim gazetecilerimiz.  Onun için Ulusal basının çok güçlü olması lazım. Biliyorsunuz Anadolu Ajansı çok büyük ataklar yaptı. Biz de Türk Milleti’nin bir neferi olarak Anadolu Ajansı’nın bu ataklarından dolayı mutluyuz. Yerelde de gazetecilerimizin kalitesini artırarak gerçek anlamda gazetecilik yapan gazetecilerimizin olması lazım. Bizim de yerel yöneticiler olarak bu arkadaşlarımıza destek vermemiz lazım. Şehrimizde doğru haberleri doğru yöntemlerle ulaştıran gazetecilerimiz de sizin vasıtanızla tebrik ediyorum. Bu şehir, bu memleket hepimizin memleketi. Sadece Cumhurbaşkanıyla, sadece Vali ile,  sadece Büyükşehir Belediye Başkanıyla, sadece ilçe Belediye Başkanları ile bu memleketin ilerlemesi mümkün değil. Gazeteciler Cemiyeti de, basın da, haber kaynakları da bu konuda önemli bir yer teşkil ediyor. İnşallah birlik ve beraberlik içinde şehrimize güzel hizmetler yaparız.” Dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.