TBB’DEN ARAÇ DESTEĞİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİNDEN BULGARİSTAN MÜFTÜLÜKLERİNE ARAÇ DESTEĞİ

 

Birliğimiz, ulusal dış politikamız çerçevesinde özellikle tarihi ve kültürel geçmişimiz olan ülkelerin yerel yönetimleri ile dostluk ve kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi amacıyla ortak program ve etkinlikler gerçekleştirmektedir.

 

Bu kapsamda Türkiye ve Bulgaristan yerel yönetimleri arasında işbirliklerinin geliştirilmesi amacıyla Bulgaristan’daki müftülüklerin ihtiyacı olan ve Başmüftülükçe talep edilen 18 adet “Cenaze Aracı” Birliğimiz tarafından temin edilmiş olup, araçların teslim töreni 09 Ekim 2015 Cuma günü Sofya’da yapılacaktır. Etkinlik kapsamında oluşturan TBB Heyetinde, TBB Meclis Üyeleri, TBB Encümen Üyesi Belediye Başkanları, Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi, Kardeş Şehir Olan Belediyelerin Belediye Başkanları, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TBB Personelinden oluşan yaklaşık yirmi kişi yer alacaktır. Birliğimiz tarafından geçtiğimiz yıl da Aytos Müftülüğüne bir cenaze yıkama aracı hibe edilmişti.

 

09 Ekim 2015 Cuma günü Sofya’da Türkiye Belediyeler Birliği heyetinin Büyükelçilik kabulü ile başlayan etkinlik kapsamında saat 11.00’de Sofya’da ki Başmüftülükte bir resepsiyon verilecektir. Resepsiyonun ardından saat 12.00’de yapılacak protokol konuşmalarının ardından kurdele kesimi ve Bulgaristan’daki müftülüklerin ihtiyacı olan araçların teslim törenine geçilecektir. Basınımızın değerli temsilcileri olarak Sofya’da gerçekleşecek programımıza katılımınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

 

TBB ETKİNLİK TAKVİMİ

 

 

9 EKİM 2015

CUMA

 

11.00   RESEPSİYON   

Bulgaristan Başmüftülüğü

Bratya Miladinovi” №27Sofya 1000

12.00     PROTOKOL KONUŞMALARIHayrettin GÜNGÖR – TBB Genel SekreteriMustafa Aliş HACI – Bulgaristan Başmüftüsü

Süleyman GÖKÇE – TC Sofya Büyükelçisi

12.30  KURDELE KESİMİ VE ARAÇLARIN TESLİM  TÖRENİ

 

“birlikte belediyecilik”

 Türkiye Belediyeler Birliği, bütün belediyelerin (1397) doğal üye olduğu, kamu tüzelkişiliğine haiz tek yerel yönetim birliğidir. Birliğimizin görevleri arasında; belediyelere rehberlik etmek, menfaatlerini korumak, belediyeleri ilgilendiren kanun hazırlıklarında görüş bildirmek, belediyelerin eğitim faaliyetlerini yürütmek ve gelişmelerine yardımcı olmak, belediyeler arası işbirliği ile bilgi ve deneyim paylaşımını teşvik yer almaktadır.

Adres: Türkiye Belediyeler Birliği
Tunus  Caddesi No:12     06680     Kavaklıdere/ANKARA
Tel :     (0 312) 419 21 00     Faks:   (0 312) 419 21 30     web :
www.tbb.gov.tr    e-posta: tbb@tbb.gov.tr

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE AK PARTİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

TBB’DEN ARAÇ DESTEĞİ

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x