BASIN ÖNEMLİ BİR GÖREVİ ÜSTLENİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BASIN ÖNEMLİ BİR GÖREVİ ÜSTLENİYOR

Paylaş
 
Vali Ersin Yazıcı “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle ulusal ve yerel basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen kahvaltı programına Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ve çok sayıda gazeteci katıldı.
Kahvaltı sonrası açıklamalarda bulunan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, meslek ilkelerine bağlı kalan basın mensupları ile birlikte mücadele ettiklerine vurgu yaparak şunları söyledi:
“Balıkesir’de 10 numara bir basın var. Sayı açısından da, kalite açısından da var. Bunlara yenileri eklenirken erozyona uğrayanlar da oluyor ama, bunlara karşı biz kendi mesleğimizin itibarını koruma noktasında, meslek ilkelerine bağlı kalan arkadaşlarımızla birlikte mücadele ediyoruz. Bizim dışımızdaki kurum ve kuruluşların da cemiyet etrafında kenetlenerek harekete geçeceğine inanıyoruz.”dedi.

GAZETECİLER  CİDDİ GAYRET SARF EDİYOR
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise basın mensuplarının önemli bir görev icra ettiğini belirtip, “Gazeteciler özellikle şehrimizin gelişmesinde, şehrimizin güzelliklerinin duyurulmasında yapılan çalışmaları topluma ulaştırmada ciddi gayret sarf ediyor.” dedi.

BASIN ÖNEMLİ KATKI SUNUYOR
Vali Ersin Yazıcı da, basının demokrasinin vazgeçilmezleri arasında yer aldığını ifade etti. Vali Yazıcı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Uzun yıllardır ülkede yöneticilik yapıyorum. Doğal olarak eksik olan, hatalı olan işleri eleştiren, bazen sert eleştiren basın mensuplarıyla karşı karşıya geldim. Ama insan haklarına riayet eden, kul hakkını gözeten tüm gazeteciler ki, Balıkesir’de buna inanıyorum, tamamına yakın arkadaşım bu konuda hassas. Eksiklerimizi, hatalarımızı, kusurlarımızı gösteriyorlar. Biz de onları düzeltme gayreti içerisinde oluyoruz. Tabi Balıkesir çok büyük bir coğrafya, birkaç grup halinde gazetecilerimizi gruplandırmak gerekiyor. Belki coğrafi büyüklük ve zorluklardan dolayı. Ama Türkiye’nin her tarafından sesler geliyor, biz bunlara dikkat ediyoruz. Gazetelerde herhangi bir kurumumuzdaki aksaklık ile ilgili tüm konular bizatihi benim tarafımdan sorgulanır. Eğer doğru buluyorsam, eksikliği ben de yanlış olarak nitelendirmişsem, değerlendirirsem mutlaka gereğini yapıyorum.” diye konuştu.

BASIN MÜZESİ VE MEDYA MERKEZİ
Vali Ersin Yazıcı, kahvaltı sonrası Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin projesiyle kurulan Basın Müzesi ve Medya Merkezi’ni ziyaret etti. Başkan Demir, gazeteciliğin teknolojik açıdan çok hızlı geliştiğini belirtip, müzede bu gelişime örnek olacak materyalleri gösterip bilgiler verdi. Vali Ersin Yazıcı da Türkiye’de her alanda teknolojinin yıldırım hızıyla ilerlediğini belirti.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.