foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BAŞBAKAN YILDIRIM ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE BULUŞTU

Adsız
Paylaş
 

Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) başarısız darbe girişimi esnasında Akıncı Üssü’nde şehit olanların yakınları ve gazilerle Kazan Belediyesi’nde bir araya geldi. Yıldırım, şehit yakınları ve gazilerle tek tek görüşüp bir süre sohbet etti.

Başbakan Binali Yıldırım, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) başarısız darbe girişimi esnasında Kazan’da yaralanan vatandaşları da tedavi gördükleri hastanede ziyaret ederek sağlık durumları hakkında doktorlardan bilgi aldı.

ZIRHLI BİRLİKLER ŞEHİR DIŞINA ALINACAK

Başbakan Binali Yıldırım, Kazan ziyareti sırasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

“Akıncılar Üssü’nün kapatılmasına” yönelik bir soruya Yıldırım, “Hain darbe teşebbüsünün merkezi Akıncılar, orayı kapatacağız. Hava üslerinden Akıncı kapatılacak, diğerleriyle ilgili bir şey söylemedim, onu düzeltelim. Ama şehrin içinde tankların, zırhlı araçların bulunduğu yerleri de kapatacağız, onları şehir dışına alacağız.” yanıtını verdi.

Darbe girişimi sırasında nereden bir tank, zırhlı araç çıkmışsa buraların kapatılacağını belirten Yıldırım, Hasdal, Maltepe, Mamak, Etimesgut, Güvercinlik, Kara Havacılık Okulunun kapatılacağını söyledi.

Bir gazetecinin “ABD’den, ‘FETÖ üyesi bazı komutanları muhatap olarak kabul ettiklerini’ belirten açıklamalar geldi. Tutuklanan bazı komutanların, DAEŞ’le mücadeleye zarar vermiş olabileceği ifade ediliyor.” demesi üzerine Yıldırım, “Bu bir itiraf mıdır? Bu bir itiraf demek. Nasıl Fetullahçı generaller arkadaşları oluyorsa, o zaman onlar da aynı sınıfa dahil demektir.” karşılığını verdi.

Yıldırım, “Genelkurmay’ın Cumhurbaşkanlığı’na bağlanmasıyla ilgili bir hazırlık başladı mı?” sorusu üzerine, “Bekleyin, hedef bir daha darbe üretecek bir şey olmayacak Türkiye’de. Sadece darbeleri bastırmak değil, bundan sonra darbe ihtimalini bile ortadan kaldıracak bütün sebepleri tek tek araştırıyoruz, gereğini yapacağız. Yani Türk Silahlı Kuvvetlerini yeniden yapılandırma ihtiyacı var. Aksi halde üç, beş tane soysuz, asker elbisesi içerisine girmiş terörist, koca peygamber ocağını tartışır hale getiriyor, buna asla müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

“YAŞ toplantısında, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının görevine devam etmesi, Sayın Cumhurbaşkanının ‘Dereden geçerken at değiştirilmez.’ sözleriyle bağdaştırıldı. Bu konuda ne demek istersiniz?” sorusu üzerine de Yıldırım, “Kişiler değil, önemli olan ülkenin geleceğidir.” karşılığını verdi.

Kaynak: Başbakanlık

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.