BAŞBAKAN YILDIRIM, KAÇİÖREN'DE YAVUZ SULTAN SELİM BULVARI VE 88 FARKLI HİZMETİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI. | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞBAKAN YILDIRIM, KAÇİÖREN’DE YAVUZ SULTAN SELİM BULVARI VE 88 FARKLI HİZMETİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI.

Paylaş
 
google haberlerde takip et

“Yarın bugünden daha güzel olacak”

 

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte Basınevleri Kavşağında düzenlenen Ankara Büyükşehir Belediyesi toplu açılış törenine katıldı.

Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Yavuz Sultan Selim Bulvarı ve 88 farklı hizmetin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Ankara’nın ulaşımına önemli bir rahatlık sağlayacak bulvarın rekor denecek kısa bir sürede yapıldığını belirtti.

Bulvarın Ankara’ya kazandırılmasında emeği geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek ve arkadaşlarına teşekkür eden Yıldırım, sadece tünelleri, köprüleri açmadıklarını, 88 farklı hizmetin de açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu:

“AK Parti iktidarında o kadar çok eser, hizmet var ki yetişemiyoruz. Toplu açıyoruz ama bitiremiyoruz. Bugüne kadar ‘işimiz hizmet, gücümüz millet’ diyerek bu günlere geldik. Ankara; Cumhuriyetin başkenti, devletin merkezi. 79 milyon vatandaşın adeta ikinci evi. Bütün milletin hukuku Ankara’dan sorulur. 15 Temmuz gecesi Ankara destan yazdınız, destan. FETÖ’culara, bölücülere göğsünüzü siper ettiniz, en güzel cevabı verdiniz. Cumhurbaşkanınıza, hükümetinize, ay yıldızlı bayrağımıza sahip çıktınız. Hainlere, bölücülere fırsat vermediniz.”

Yıldırım,  Ankara’nın AK Parti için de büyük öneme sahip olduğunu, 2002’den itibaren her biri devrim niteliğindeki bütün icraatları Ankara’dan gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Ülkeye çağ atlatan, milletin yüzünü güldüren sessiz devrimleri hep Ankara’dan gerçekleştirdiklerini anlatan Yıldırım, “Bizimle birlikte Ankara şaha kalktı, Türkiye şaha kalktı. Devletin güler yüzüyle üreten başkenti Ankara oldu. Dünyaya örnek şehir olmaya başkentimiz devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Ankara’nın ve özellikle de Keçiören’in ulaşım sorununu hafifletmek için çalışmaların devam ettiğini anlatan Yıldırım, 31 Ağustos’ta Keçiören metrosunun test sürüşlerine başlandığını anımsattı.

Yıl başından itibaren Keçiören metrosunun hizmete gireceğini ve Ankara’daki ulaşım çilesinin sona ereceğinin müjdesini veren Yıldırım, “Bütün Keçiörenliler sevinecek ama iki genç üzülecek. Çünkü onlar, yazdıkları twitte birbirlerine ‘aşkımız Keçiören metrosu gibi olsun, hiç bitmesin’ diyorlar. Keçiören metrosu bitiyor ama sizin aşkınız bitmesin gençler. Millet, vatan, bayrak sevgisi devam etsin.” dedi.

Yıldırım, Yavuz Sultan Selim Bulvarı ve bulvara bağlanan yollarla Ankara’da trafiğin yüzde 40 oranında rahatlayacağını, Fatih Köprüsü’nün yükünün de bu şekilde azaltacaklarını, açılışı yapılan eserlerin toplam tutarının 2 milyar lira olduğunu vurguladı.

Ankara’da son 14 yılda, gerek şehircilik gerek de altyapı yatırımları bakımından Türkiye’nin bütün şehirlerine örnek olacak bir şehircilik gelişmesi yaşandığına dikkati çeken Yıldırım, bugünün Dünya Şehircilik Günü olduğunu anımsattı. Yıldırım, “Bu anlamlı günde Ankara’ya yeni eserler kazandırmanın da ayrıca mutluluğunu yaşıyoruz. Parkları, yeşil alanları ve dinlenme merkezleriyle diğer illerimize örnek hizmetleri Ankara bir bir hak ediyor ve kullanıyor.” şeklinde konuştu.

Kaynak : ensonhaber

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.