BAŞBAKAN YILDIRIM: ADALETİN YANINA SAF TUTUYORUZ | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

BAŞBAKAN YILDIRIM: ADALETİN YANINA SAF TUTUYORUZ

Paylaş
 

Dünyada dengelerin değiştiğini söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, “Adaletin yanında saf tutuyoruz. Tarih zulme sessiz kalan kör vicdanları da yazacak.” dedi.

Kırıkkale’de halka seslenen Başbakan Binali Yıldırım, gündemdeki Kudüs konusuna da değindi. Yıldırım, “Amerika’nın Kudüs’ü İsrail’in baş şehri olarak tanıdığı açıklamayı reddediyoruz.” şeklinde konuştu.

“DOĞU KUDÜS FİLİSTİN’İN BAŞKENTİDİR”

Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanınmasına imkan verilmeyeceğiniz belirten Yıldırım, “Adaletin yanında saf tutuyoruz. Somali’de, Arakan’da, Suriye’de, Yemen’de durduğumuz nokta ne ise Filistin’de de aynı yerde duruyoruz. Amerika’nın Kudüs’ü İsrail’in başşehri olarak tanıdığı açıklamayı reddediyoruz, kabul etmiyoruz. İnsanlığın ortak değeri olan Kudüs’ü oldu bittiyle İsrail’in başkenti yapmaya çalışanlara geçit vermedik, vermeyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın girişimiyle toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı bu konudaki kararını açık ve net şekilde bütün dünyaya ilan etti. Bundan böyle biz de diyoruz ki işgal altındaki Doğu Kudüs Filistin’in baş şehridir. Filistin’in ve mazlum halkının hak ve hukukunun yok edilmesine asla rıza göstermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“KUDÜS BÜTÜN İNSANLIĞIN ORTAK HAZİNESİDİR”
Tek taraflı kararların kabul edilmeyeceğiniz dile getiren Başbakan Binali Yıldırım, “Kader gökyüzünde yazılır, insanlar kaderini yaşarlar. Yeryüzünde kader yazılmaz. Bir milletin kaderini işgale, baskıya, zulme mahkum etmeye çalışanlara asla izin vermeyiz. Tarih zulmedenler kadar, zulme sessiz kalan kör vicdanları da yazacak. Uluslararası kamuoyu şunu iyi bilmelidir, Kudüs bütün insanlığın ortak hazinesidir. Üç semavi dinin merkezidir. Bu kutsal beldede barış temelinde iki tarafın mutabık kalacağı nihai bir çözüm istiyoruz. Onun dışında kalan tek taraflı hiçbir karar, hiçbir yaptırım asla kabul görmeyecektir.” dedi.

Bir önceki yazımız olan AB ÜYELERİ: "İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜME BAĞLIYIZ" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

  • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
  • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
  • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
  • METİN OK (16%, 899 Oylar)
  • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
  • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
  • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
  • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.