BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM , PARTİSİNİN GRUP TOPLANTISINDA GÜNDEME İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM , PARTİSİNİN GRUP TOPLANTISINDA GÜNDEME İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

“Anayasa değişikliği vesayet odaklarına son darbe olacak”

 

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Zorlu ve sorunlu bir coğrafyanın ortasında bulunulmasına rağmen istikrarlı bir Türkiye’nin bulunduğunu vurgulayan Yıldırım, dün olduğu gibi bugün de ülkenin adalete, istikrara ve refaha kavuşması için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Milletin birliği, dirliği ve huzurunun her zaman öncelikleri olduğunun altını çizen Yıldırım, “Kriz üretenler, kaos siyasetinden medet umanlar AK Parti’nin kararlı tutumu sayesinde hep ama hep kaybetmeye mahkum oldular. Çıkarılan her krizin ardından çok şükür ki kazanan millet oldu, demokrasi oldu. Bugün Türkiye düne göre daha güçlüdür. Ekonomiyle, yatırımlarla, büyük projelerle daha güçlüyüz elhamdülillah. Zira biz millete efendilik yapmaya değil hizmet yapmaya geldik. Mevlam bizi milletimize hizmet etme şerefinden alıkoymasın. Vatandaşların huzuru için çıktığımız bu yoldan bizi ayırmasın.” dedi.

Ülkenin geleceğine dönük ihtiyaçlarını, milletin kendilerinden ne beklediğini gayet iyi bildiklerinin altını çizen Yıldırım, “Millete verdiğimiz sözleri yerine getirmek için gece gündüz demeden çalışmaya, bize tevdi edilen emanetin hakkını vermeye devam edeceğiz.” dedi.

TÜRKİYE KÜRESEL FİRMALARIN YÖNETİM ÜSSÜ

İstanbul’da gerçekleştirilen ve Türkiye’de 8 yıldır devam eden Türkiye Yatırım Danışma Konseyi toplantısında 9’uncu kez  21 büyük küresel firma ile bir araya geldiklerini belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

“Bu firmaların toplam cirosu 20 milyar dolar civarında. 1,5 milyon insana iş veriyorlar. Bu toplantıda gördüğümüz en önemli hususlardan bir tanesi FETÖ terör örgütünün ve onun uzantılarının ısrarla yaymaya çalıştığı ‘Türkiye’de ekonomi bozuluyor, istikrarsız bir döneme doğru gidiyor’  algı propagandasının aksine küresel yatırımcılar, Türkiye’ye olan güveninin artarak devam ettiğini ve yeni projeler yapma yönünde iradelerini ortaya koydular. Özellikle büyük firmalar sadece Türkiye’de değil, Türkiye’yi bölge için, Orta Asya için, Ortadoğu için, Afrika için ve balkanlar için bir yönetim üssü haline getirmeye karar verdiler. Bunlardan bir kısmı zaten altyapılarını kurdular. Türkiye’den 80-90 ülkedeki faaliyetlerini yönetiyorlar. İşte Türkiye’nin istikrarla, güvenle geldiği nokta budur. Sadece Türkiye’de küresel yatırımlar yapılmıyor, aynı zamanda Türkiye üzerinden bölgedeki bütün yatırımlar izleniyor, kararları veriliyor.”

Yıldırım, söz konusu toplantıda ekonomiyle ilgili yapısal reformlar, orta vadeli program ve 2017 bütçesi başta olmak üzere bütün güncel ekonomik konuların da ele alındığını vurguladı.

Birçok ülkeden gelen konsey üyelerinin, Türkiye ekonomisinin ve yatırımların artırılmasına yönelik düşüncelerini de dinlediklerine işaret eden Yıldırım, “2009 küresel krizinin Türkiye’de çok hafif geçmesi ve sayın cumhurbaşkanımızın dediği gibi krizin Türkiye’den teğet geçmesinin arkasındaki en önemli husus Türkiye’nin krizde yatırımlara hız vermesidir. Bölünmüş yollar, havaalanları, barajlar, hastaneler, okullar, altyapı, üstyapı tesisleri krize rağmen devam etmiş, krizin getirdiği durgunluk ortadan kalkmıştır. Bu şekilde Türkiye 2009 hariç dünyada 27 çeyrek üst üste büyümeyi gerçekleştiren ender ülkelerin başında gelmiştir. Türkiye’nin orta ve uzun vadede gerçek üretime ve istihdama dayalı bir yatırım stratejisi olduğu bir kez daha orada teyit edildi.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : basbakanlik

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.