Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantında konuştu | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantında konuştu

Paylaş
 

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke meselelerine karışmasının eleştirilmesinin yanlış olduğunu, istenilenin ise Erdoğan’ın sadece merasimlere gitmesi, protokol işleri yapması olduğunu söyledi.

Halktan 21 milyon oy alan bir cumhurbaşkanının millete karşı sorumluluğu, siyasi sorumluluğu olduğunu vurgulayan Yıldırım, “İşte Cumhurbaşkanımız da bu siyasi sorumluluğunun gereğini yapıyor. Ülke ekonomisi için barış, kardeşlik için, kurumların uyum ve ahenk içinde çalışması için her türlü insiyatifi kullanıyor. Bundan sonra da kullanmaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Terör konusunun Türkiye’nin en önemli ve öncelikli konusu olduğuna işaret eden Yıldırım, “Ülkemizin enerjisini tüketen, milletimizin barışını, huzurunu, güvenliğini tehdit eden terör en önemli konularımızın başındadır. Buradan bir kez daha ilan ediyorum; milletim rahat olsun, Türkiye’yi bu terör belasından mutlaka kurtaracağız.” diye konuştu.

Binali Yıldırım, terör örgütlerine karşı operasyonların ne zaman biteceği sorusunun sorulduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Cevap çok kısa ve net; kanlı terör örgütü sivillerimize karşı silahlı saldırılarını tamamen sonlandırıncaya kadar devam edecek. Kanlı terör örgütü güvenlik güçlerimize silahlı saldırısını durduruncaya kadar devam edecek. Mutlak suretle vatandaşımızın can ve mal güvenliği sağlanıncaya kadar devam edecek. Silahların tamamen yok olup ortadan kaldırılması sağlanıncaya kadar devam edecek.

Bölgede yaşayan vatandaşlarıma sesleniyorum; PKK’nın sizin gibi bir derdi, sorunu yok. O bölgedeki sorun sizin sorununuz, sizin sorununuz da PKK ve terör örgütüdür. Bu örgütü sizinle aramızdan çıkarmaya ahdettik, yemin ettik. Türkiye varsa biz varız, milletimiz varsa biz varız. Milletimiz gider önümüzden biz de onlardan aldığımız talimatla bir yandan ülkemizi kalkındırıp, Mustafa Kemal Atatürk’ün 2023 hedeflerine, Cumhuriyetimizin yüzüncü yıl hedeflerine, muassır medeniyet hedeflerine kararlı adımlarla yürüyüşümüze devam ediyoruz.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.