BAŞARI 'TESADÜFLE' GELMEZ! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞARI ‘TESADÜFLE’ GELMEZ!

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Ersin Yazıcı, 2019 (LGS) Liseye Geçiş Sınavında 500 tam puan alan öğrencileri ödüllendirdi.
Vali Yazıcı öğretmenevinde kahvaltıda ağırladığı Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan 8 öğrenci, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, okul idarecileri ve öğretmenleri tebrik etti.
8 ÖĞRENCİ 500 TAM PUAN ALDI
Vali Yazıcı, hiçbir başarının tesadüf olmadığını belirterek, verilen her emeğin bir gün mutlaka karşılık bulacağını ifade etti. Vali Yazıcı, Balıkesir’in eğitim anlamında her geçen gün daha da iyiye gittiğine dikkati çekerek, “İl genelinde 8 öğrencimiz liselere geçiş sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan aldı. Öğrencilerimizin sevincini paylaşmak ve tebrik etmek için bir araya geldik.” dedi.
BAŞARILARI İLE ÖRNEK OLDULAR
Öğrenciler ile sohbet eden Vali Yazıcı, “Bu buluşma en mutlu olduğum programlardan birisidir. Hep birlikte çocuklarımızın başarılarını paylaşıp, diğer öğrencilere örnek olmaları için buradayız. Çalışkan ve güzel ahlak sahibi gençlerimize her zaman destek olacağız. Biz gençlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.
“EĞİTİM ÖNCELİKLİ BİR KONU”
Konuşmasında başarılı öğrencilere ve bu başarıların gerçekleşmesinde emeği geçen öğretmenlere de teşekkür eden Vali Ersin Yazıcı, öğrencilerin başarılarının devamını diledi.
Balıkesir genelinde eğitim kurumlarının en iyi düzeye yükselmesi, öğrencilerin başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapıldığını ve yapılmaya devam edileceğini belirten Vali Yazıcı, şunları söyledi: “Eğitim ve öğretim, vali olarak ilimizde en öncelikli konularım arasında yer alıyor. Eğitim altyapısını ve fiziki şartları tamamlamak bir şekilde mümkün. Bununla birlikte nitelik üzerinde daha titizlikle durmamız gerekiyor. Çocuklarımızın başarılı olması, hem ailelerinin hem de ülkemizin meselesidir.” dedi.
“EN İYİ DOST KİTAPTIR”
Öğrencilere kitap okumanın öneminden bahseden Vali Ersin Yazıcı, “Ben kitap okumayı çok fazla önemsiyorum. Kitaplar her zaman, her yerde sizinledir. Kitap okumak boş zaman işi değildir. Boş zamanlarda değil, okumak için özel zaman ayırarak kitap okumalıyız. Kitap okumayan ve onlarla dost olmayanlar, kendilerine yön vermede zorlanırlar. Bizler için önemli olan, siz değerli çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe iyi bir şekilde hazırlamaktır.”dedi.
HEDEFLERİNİZİ BELİRLEYİN
Vali Yazıcı bir süre daha sohbet ettiği öğrencilere bilgileriyle, kültürleriyle güzel ahlakları ile örnek olmaları gerektiğini belirterek, çok okuyarak, okuduğunu iyi anlayarak kendilerini sürekli geliştirmelerini istedi.
Öğrencilerin her zaman yanında olacaklarını belirten Vali Yazıcı,”Sizler için şimdi liseler önemli ama ileride üniversiteye gideceksiniz. İçinizden neyi okumak istiyorsanız onu okuyun ve sevdiğiniz mesleği yapın. Hedeflerinizi buna göre belirleyin. Bu çalışkanlığınızdan dolayı ve Türkiye çapında Balıkesir adını öne çıkartmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Sizlerin emeğinizin sonucunu hemen gördüğünüz için mutlu olduğunuzu biliyorum. İnşallah Balıkesir adına başarılı olan gençlerimizin adını daha çok duyarız ve onların çalışma azmini tebrik ederiz.” dedi.
Vali Yazıcı konuşmasının ardından Liseye Geçiş Sınavı’nda 500 tam puan alan öğrenciler ile düşünceleri ve geleceğe dair planları hakkında bir süre sohbet etmesinin ardından başarılı öğrencileri yarım altın ve kitapla ödüllendirdi.
Program günün anısına birlikte fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.
ÖDÜLLENDİRİLEN ÖĞRENCİLER
500 tam puan alarak ödüllendirilen öğrenciler şunlar:
Talha Yusuf Akata (Altıeylül General Kemal Balıkesir Ortaokulu), Berksan Öney ( Altıeylül Yarış Ortaokulu), Ece Irmak Edremit (Özel Balıkesir Açı Ortaokulu), Taylan Erkçi (Bandırma Özel Doğa Koleji), İsmail Haki İnal (Bandırma Özel Doğa Koleji), Sıla Özkan (Edremit 75. Yıl Ortaokulu), Alperen Tupurtu (Gönen Öğretmen Işıl İpek Ortaokulu), Nazmiye Kübra Dağ (Karesi Gazi İmam Hatip Ortaokulu).

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.