BANVİT'TE DEVİR TESLİM TAMAMLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BANVİT’TE DEVİR TESLİM TAMAMLANDI

Paylaş
 

Banvit’in yüzde 79,48’ine denk gelen hisselerinin tamamının satışına ilişkin 9 Ocak 2017 tarihinde hakim hissedarlar ile Brezilyalı BRF S.A.’nın bağlı ortaklığı olan BRF GmbH arasında hisse satış sözleşmesi imzalandı.

Yapılan satış sözleşmesi sonrasında 9 Ocak 2017 tarihinden bugüne şirketin mali yapısını inceleyen BRF GmbH şirketi incelemeler sonrasında 25 Mayıs 2017 tarihinde devir teslim işlemlerini tamamlandı. Devir teslim işlemlerinden dolayı Banvit’te çalışan 2 bin 500 işçinin maaşı ay başından önce banka hesaplarına yatırıldı. Hatırlanacağı üzere Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde üst sıralarda yer alan yarım asırlık Banvit’in 79,48’ine denk gelen hisselerinin tamamının satışına ilişkin 9 Ocak 2017 tarihinde hakim hissedarlar ile dünyanın en büyük gıda şirketlerinden olan Brezilya merkezli BRF S.A’nın bağlı ortaklığı olan BRF GmbH arasında hisse satış sözleşmesi imzalanmıştı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.