Banvit Rönesans Ted Ankara Kolejliler'i Mağlup Etti (92 – 70) | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Banvit Rönesans Ted Ankara Kolejliler’i Mağlup Etti (92 – 70)

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Banvit Spor Toto Basketbol Ligi 22.hafta karşılaşmasında Bandırma’da konuk ettiği Rönesans Ted Ankara Kolejliler takımını 92 – 70 mağlup etti.

Banvit karşılaşmaya Dominique Johnson, A.J.Slaughter, Tolga Geçim, Adrien Moerman ve Gasper Vidmar beşiyle başladı. Mücadelede ilk sayı Gasper Vidmar’dan geldi. Banvit hücumda Dominique Johnson ve A.J.Slaughter ile etkili olurken Rönesans Ted Ankara Kolejliler ise Vladimir Dragicevic ve Erol Can Çinko ile karşılık verdi. Banvit ilerleyen dakikalarda boyalı alandan Gasper Vidmar’ın etkili oyunuyla farkı açmaya başlarken ilk çeyreği 29 – 20 önde kapadı.

İkinci periyoda hızlı başlayan taraf yine Banvit oldu. Adrien Moerman ve Jackie Carmichael ile etkili oynayan Banvit ikinci dakikada farkı 11 sayıya çıkardı ve skoru da 33 – 22’ye getirdi. İlerleyen bölümde Banvit hücumda rahat bir oyun sergilerken Keith Simmons ve Adrien Moerman ile hücumda skor üretince soyunma odasına 46 – 32 önde girdi.

İkinci yarıya Rönesans Ted Ankara Kolejliler Frank Elegar’ın sayısıyla başladı. Banvit A.J.Slaughter ve Keith Simmons ile hücumda etkili olurken Rönesans Ted Ankara Kolejliler ise Marko Tomas ve Martynas Gecevicius ile cevap verdi. Banvit yakaladığı üstünlüğü periyot sonuna kadar koruyunca final periyoduna 63 – 48 önde girdi.

Final periyoduna Rönesans Ted Ankara Kolejliler Kalin Lucas’ın sayısıyla başladı. Banvit boyalı alandan Jackie Carmichael ile dış atışlardan da Adrien Moerman ve A.J.Slaughter ile etkili olunca üçüncü dakikada skoru 65 – 50’ye getirdi. Banvit hücumda Tolga Geçim ve A.J.Slaughter ile etkili oyununu sürdürünce karşılaşmadan da 92 – 70 galibiyetle ayrıldı ve ligde üst üste üçüncü galibiyetini almış oldu.

Maç : Spor Toto Basketbol Ligi 22.Hafta Karşılaşması

Salon : Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu, Bandırma

Hakemler : Yener Yılmaz, Semih Vural, M.Karabilecen

1P : 29 – 20  2P : 17 – 12  3P : 17 – 16  4P : 29 – 22  MS : 92 – 70

Banvit : İsmail Cem Ulusoy 1 sayı; Dominique Johnson 24 sayı, 3 asist; A.J.Slaughter 9 sayı, 10 asist; Tolga Geçim 6 sayı, 2 ribaund; Keith Simmons 6 sayı, 2 ribaund; Gasper Vidmar 12 sayı, 10 ribaund; Adrien Moerman 27 sayı, 7 ribaund; Jackie Carmichael 5 sayı, 4 ribaund.

Rönesans Ted Ankara Kolejliler : Vladimir Dragicevic 8 sayı, 2 asist; Alper Özcan 5 sayı; Erol Can Çinko 5 sayı, 1 asist; Frank Elegar 5 sayı, 1 ribaund; Kalin Lucas 15 sayı, 4 asist; Viktor Sanikidza 13 sayı, 4 ribaund.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.