BANVİT FİNALDE | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANVİT FİNALDE

Paylaş
 
google haberlerde takip et

FIBA Şampiyonlar Ligi yarı final maçında Banvit uzun süre geride oynadığı maçta Monaco’yu 83-74 yenerek Pazar günü şampiyonluk maçına çıkma hakkını elde etti. İlk yarıyı 45-37 geride bitirdikten sonra 3. çeyrekte 8 sayıya izin veren Banvit son periyodda Damian Kulig’in savunmadaki katkısı, Furkan Korkmaz’ın kritik üçlükleri ve Jordan Theodore’un çembere gidip bitirişleriyle maçı çevirdi.

Banvit maça Theodore – Chappell – Orelik – Muric – Vidmar beşi ile başladı ve rakip Monaco savunmada sürekli olarak Vidmar’a inen toplarda faul yaparak bu dezavantajı kullanmak istedi. Bunda başarılı da olan Monaco Shuler’ın etkili başlamasıyla birlikte tüm kontrolü eline geçermeyi başardı. Maça girmekte zorlanan Banvit’te Orelik ve Theodore Banvit’i ayakta tutmaya çalışsa da Monaco yüksek atletizm ve tempo gücünü kullanarak ilk çeyreği 23-14 önde kapattı.

İkinci çeyrekte Vidmar’ın oyuna girmesi ile Banvit hücumda bir opsiyon daha kazandı ve Kulig’in de oyuna girişi ile savunmada bir parça daha sertleşti. Çeyrek sonunda farkı 3 sayıya kadar düşürse de yapılan top kayıpları ile Monaco farkı tekrar açmayı başardı ve devreye 45-37 önde gitmeyi başardı.

Üçüncü çeyrekte Banvit’in savunma sertliği daha da arttı ve Kulig’in 5 numarada oynadığı 4 kısalı bir beş ile sahada yer alan Banvit, Monaco’yu bu çeyrekte sadece 8 sayıda tuttu. Monaco’nun faul hakkını erken doldurmasını da iyi kullanan Banvit rakibini uyuta uyuta yakaladı ve çeyrek sonunda Orelik’in basketiyle son çeyreğe 55-53 önde gitmeyi başardı.

Son çeyrekte yine başa baş bir oyun izledik. Furkan Korkmaz’ın üst üste iki üçlük sokması ile Banvit skorda üstünlüğünü devam ettirse de Furkan’ın bu performansında istikrar sağlayamaması ve sıradaki iki hücumda top kayıpları yapması ile Monaco’yu tekrar maça ortak etti. Bu noktadan sonra Jordan Theodore sazı eline aldı ve çok kritik iki turnike ile Banvit’i skorda üstün tutmayı başardı. Dalgalı performans gösteren Furkan ise son dakika içinde dip köşeden çok kritik bir üçlük sokarak Monaco’nun hayallerini yıktı ve Banvit maçı 83-74 kazanarak FIBA Şampiyonlar Ligi’nde adını finale yazdırdı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.