Banvit Evinde Emporio Armani Milano’ya Kaybetti (69-72) - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1
kutlu creative

Banvit Evinde Emporio Armani Milano’ya Kaybetti (69-72)

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Ulep Avrupa Kupası son 16 ilk karşılaşmasında İtalyan temsilci Emporio Armani Milano’yu konuk eden Banvit karşılaşmadan 69-72 mağlup ayrıldı.

Karşılıklı top kayıplarıyla başlayan karşılaşmanın ilk dakikalarında her iki ekipte sayı bulmakta zorlandı. İlk 5 dakikada Banvit Vidmar, Tolga ve Moerman ile sayı üretirken Emporio Armani Milano sadece Sanders ile dış atıştan başarılı olunca Banvit ilk 5 dakikayı 6-3 önde bitirdi. İlk periyodun son dakikalarında Emporıo Armanı Milano, Kalnıetıs ve Cıncıarını ile skor üretirken Banvit Tolga ile ve Fortson ile ilk periyodun galibini belirledi: 13-11.

İkinci periyota Banvit Fortson’un smaç basketiyle başladı: 15-11 Mclean karşılık verdi. İkinci periyot ilk periyoda göre daha çok skor üretilmeye başlandı. 12. dakika 17-17 eşitlikle geçildikten sonra konuk ekip ilk kez Sanders’nın basketiyle öne geçti: 17-19. Hemen ardından Fortson ve Kalnıetıs’ın karşılıklı basketleriyle karşılaşmaya belirli bir hareket ve heyecan geldi. Devrenin bitimine 5 dakika kala Banvit Fortson, Slaughter ve Moerman ile başarılı olunca Banvit 15. dakikaya 26-21 girdi. Devrenin son dakikasında Moerman, Simmons ile Cıncıarını ve Simon’un karşılıklı basketlerinden sonra sert savunmasıyla Emporıo Armanı Milano’ya fazla sayı imkanı vermeyen Banvit, Tolga’nın son saniye üçlüğünden sonra soyunma odasına 38-30 önde gitti.

Üçüncü periyoda Banvit Vidmar’ın smaç basketiyle başladıktan sonra sert savunmasıyla da konuk ekibe ilk dakikalarda sayı imkanı vermedi. Bu periyotta konuk ekip ilk basketini 22. dakikada Sanders’in dış atışından kazandı: 40-33. Hemen ardından top çalan Sanders farkı 1 sayıya indirdi: 40-39. Karşılaşmanın 26. dakikasına konuk ekip Sanders ile skoru eşitledi: 43-43. Giderek hızlanan ve sertleşen periyodun son dakikalarında Emporio Armani Milano, özellikle dış atışlarda başarılı oldu ve Kalnıetıs ve Mclean’nin art arda basketlerinden sonra üçüncü periyodu 50-53 önde bitirdi.

Karşılaşmanın final periyoduna Banvit, Fortson’nin faul atışlarıyla başladı: 51-53. Dakikalar ilerledikçe zevkli geçen ve heyecanı giderek artan karşılaşmanın 33. dakikasına konuk ekip Mclean’nin faul atışlarından sonra 55-57 önde gireceği sanılırken Slaughter dış atıştan takımını 58-57 öne geçiren sayıyı kazandırdı. Karşılaşmanın bitimine 5 dakika kala Jenkıns’in basketine Moerman 2 sayılık faul atışlarıyla cevap verdi: 61-60. Bitime 2.29 dakika kala Banvit 66-63 önde girdi. Taraftarların son 1 dakikayı ayakta izledikleri karşılamanın son dakikasına konuk ekip Jenkıns’nin basketiyle 67-68 önde girdi. Simon da bitime 15 saniye kala takımını 68-70 öne geçirdikten sonra son hücumda Banvit ısrarla Fortson ile sayı bulmaya çalışması başarısız oldu ve Emporıo Armanı Milano karşılaşmadan Magro’nun son saniye basketinden sonra 69-72 galip ayrıldı. Maçın en skorer ismi 19 sayı ile Milano’dan Sanders oldu

Bir önceki yazımız olan Ulep Avrupa Kupasında Maçın Ardından başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.