Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç : ‘‘Daha heyecan verici, daha istekli bir Banvit…’’ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç : ‘‘Daha heyecan verici, daha istekli bir Banvit…’’

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç yaptığı açıklamada, yönetim olarak aldıkları karar doğrultusunda kadroyu büyük ölçüde yenilediklerini söyledi. Geçen senelerde yaşanılan tecrübeler ve bu sezon başında da alınan karar gereği takımda büyük bir revizyona gitme ihtiyacı duyduklarını bildiren Özkan Kılıç : ‘‘Çünkü takımımızdaki oyuncularımızdan sağ olsun hepsinin emeği çok büyük, hepsi çok büyük katkı sağlıyordu takıma. Hepsine verdikleri emek ve kattıkları değer için teşekkür ederiz ama geçen seneki takımı olduğu gibi değiştirme kararı aldık. Bu sene de bu karar doğrultusunda transfer çalışmalarımıza başladık. Şu an itibariyle altı tane yabancı oyuncuyla yolumuzu ayırdık. Onun yerine de yeni altı tane yabancı oyuncu aldık.

Vladimir Veremeenko, Chuck Davis, Sammy Mejia, Vladimir Dragicevic, Earl Rowland ve Jimmy Baron ile yollarımızı ayırdık. Onlarında yerine de Adrien Moerman, Gasper Vidmar, A.J. Slaughter, Courtney Fortson, Dominique Johnson, Jackie Carmichael ve Türk olarak da geçen sezon Trabzonspor Medical Park’ta oynayan genç oyuncu Nusret Yıldırım’ı aldık.’’ dedi.

‘‘Geçen sezondan Türk olarak bir tek Can Maxim Mutaf’ı takımda tuttuk. Alt yapıdan Tolga Geçim ve Talat Alp Altunbey’i tuttuk. Şu anda tek belirsizlik olan şey Keith Simmons’ın durumu. O Türk pasaportlu olarak oynuyor, bizden kazandığı hak sayesinde. Onunla henüz anlaşma sağlayamadık. Durmunun ne olacağını da bilmiyoruz. Ama olmadığı takdirde başka oyuncuyla temasa geçeceğiz.’’ dedi.

Kadronun hazır olduğunu belirten Özkan Kılıç : ‘‘Ağustos’un 15’inde A takımımız çalışmalarına başlayacak. Onlarda kendi programlarını yaptılar. İstanbul’da TÜBAD Turnuvası’na katılacaklar. Onun öncesinde ve sonrasında yurt dışında üç turnuvaya daha katılacaklar. Bunlar bu sene değişik ülkelerde olabilir.’’ şeklinde konuştu.
‘‘Şu an kurduğumuz takım, bize göre daha takım kimyası oturmadı. Zamanla oturacak. Yeni oyuncular Banvit’i tanıyacak. Derken nasıl bir takım ortaya çıkacak bende çok merak ediyorum ama biz daha heyecan verici, daha istekli, durağanlaşmış ve de seyirciye hoş gelmeyen basketboldan uzak, hakikaten keyif veren bir takım kurduk diye düşünüyoruz. Aldığımız oyuncuların tamamı birbirinden kaliteli diyebilirim. Ama bunları harmanlayıp da sonucunda bir takım oluşturmak asıl mesele. Burada ben çok ümitliyim.’’ dedi.

Hedeflerinin daima çıkabildiğin kadar en yukarı çıkmak olduğuna dikkati çeken Özkan Kılıç : ‘‘Biz teknik ekibimize de söyledik. Biz bu takımda kendi alt yapımızdan çıkan oyuncuları oynatmak istiyoruz. Bu altı tane yabancımız varsa, diğer altı tanesinin de alt yapımızdan olmasını istiyoruz. Bizim olmazsa olmazımız bu altyapıdaki çocuklarımız bu formayı giymeli. Bizim takımımız küme düşmesin, o basamağın bir üstünde olsun sorun değil ama bizim altyapımızdaki çocuk oynasın. Türkiye Ligi’nde aynı parayı biz yine harcayalım çocuklarımız oynasın.’’ şeklinde konuştu.

Onun haricinde de Avrupa’nın olmazsa olmazı olduğunu  belirten Özkan Kılıç : ‘‘Biz geçen sene Eurocup’ta Avrupa üçüncüsü olduk. Final Four’a gittik. Çok büyük başarı oldu bence. Bu sene de hedef yine Final Four. Türkiye Ligi’nde de tabi ki yukarıları hedefliyoruz. Ama küme düşmezsek, kendi değerlerimize değer katarsak bizce bu daha makbul.’’ ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan BANVİT'İN 2015-2016 SEZONU BSL FİKSTÜRÜ BELLİ OLDU başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.