foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BANVİT AVRUPA’DA SERİ PEŞİNDE

banvit_olimpija_1
Paylaş
 

    Banvit FIBA Şampiyonlar Ligi C Grubu üçüncü maçında Yunan temsilcisi AEK takımına konuk olacak. 24 Ekim Salı 19.30’da başlayacak olan karşılaşma S Sport’tan canlı olarak yayınlanacak.

FIBA Şampiyonlar Ligi’nin geçen sezonki finalisti Banvit, C Grubu’nda çıkacağı üçüncü maçında Yunanistan’ın köklü kulüplerinden AEK’e konuk olacak.

Bu önemli karşılaşma öncesinde Turuncu – Yeşillilerde sakat oyuncu bulunmazken, Banvit’in Yunanistan kafilesinde şu isimler yer alıyor: Adonis Thomas, Damian Kulig, Tolga Geçim, Can Altıntığ, Erkin Şenel, Metehan Akyel, Jacob Odum, Gasper Vidmar, Rıdvan Öncel, Tony Taylor, Angelo Caloiaro ve Ragıp Berke Atar.

Banvit Avrupa arenasında bugüne kadar oynadığı 117 karşılaşmada 66 galibiyet, 1 beraberlik ve 50 mağlubiyet alarak %56 galibiyet yüzdesi elde etti. Avrupa’da sezonu zorlu İtalya deplasmanında açan ve üç uzatma sonunda Umana Reyer Venezia’ya 108-101 mağlup olan Banvit, ilk galibiyetini ise yine uzatma sonunda taraftarı önünde Petrol Olimpija’yı 87-83 yenerek almıştı.

FIBA Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda puan durumu ve üçüncü hafta programı ise şu şekilde :

ŞAMPİYONLAR LİGİ A GRUBU O G M A Y P Av.
1- Medi Bayreuth (Almanya) 2 2 0 178 159 4 19
2- Movistar Estudiantes (İspanya) 2 2 0 165 147 4 18
3- SIG Strasbourg (Fransa) 2 1 1 163 151 3 12
4- Umana Reyer Venezia (İtalya) 2 1 1 209 204 3 5
5- Banvit BK (Türkiye) 2 1 1 188 191 3 -3
6- AEK (Yunanistan) 2 1 1 182 188 3 -6
7- Petrol Olimpija (Slovenya) 2 0 2 152 170 2 -18
8- Rosa Radom (Polonya) 2 0 2 147 174 2 -27

 

24 Ekim 2017 Salı

19.30 AEK (Yunanistan) – Banvit (Türkiye)

19.30       Rosa Radom (Polonya) – Umana Reyer Venezia (İtalya)

 

25 Ekim 2017 Çarşamba
19.30 Petrol Olimpija (Slovenya) – Medi Bayreuth (Almanya)
21.30 SIG Strasbourg (Fransa) – Movistar Estudiantes (İspanya)

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.