BANVİT AVRUPA İKİNCİSİ OLDU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BANVİT AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

Paylaş
 

Fiba’nın en büyük kulüpler turnuvasında finalde Banvit, ev sahibi Tenerife’ye 63-59 mağlup oldu. Dar rotasyon ile oynayan temsilcimiz elinden geleni yapsa da şampiyonluğu kılpayı kaçırdı. Banvit rakibine karşı bir türlü öne geçemezken rakibin dış atışlardaki inanılmaz yüzdesi şampiyonluğu İspanyol temsilcisine getirdi.

Mücadeleye karşılıklı iki üçlükle başlandı. İki takımın tedirginliği ve savunma sertliği ilk bölümde skorun aşağıda kalmasını sağladı. Vidmar ile öne geçsek de 6–0’lık Tenerife serisi üstünlüğü rakip takıma taşıdı. Orelik uzun süren sessizliğimizi bozdu. White’ın üçlüğü ile fark 6 sayıya kadar çıksa da ilk çeyrek Tenerife üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyreğe de hücumda zorlanarak başladık. Rakibin üçlüğüne Theodore’un serbest atışlarıyla cevap verdik. Vazquez ve Kirksay’in isabetleriyle farkı 9 sayıya çıkardı Tenerife. Tolga’nın üçlüğü bize ilaç gibi geldi. 7-0’lık seri yakalayan temsilcimiz farkı da 2 sayıya kadar indirdi. Kulig ve Furkan’ın isabetleriyle de skoru eşitledik. 8-3’lük Tenerife serisine çeyreğin son anlarında Kulig ile cevap verdik. Devre arasına 34-31 Tenerife üstün girdi.

İkinci yarıya savunmada çok sert başladık. Chappell’in isabeti dışında hücumda zorlansak da rakibe ilk 4 dakika sayı isabeti vermedik. Skoru eşitledikten sonra üst üste gelen zor Tenerife üçlüğü bize mola aldırdı. Niang oyuna girip beklenmedik bir katkı verince fark da yükseldi. İki tarafa da sürekli çalınan fauller yüzünden oyun temposu düştü. Kolay fauller yüzünden serbest atışlar Tenerife’yi taşıdı. Fark 9’a çıktıktan sonra 6-0’lık Theodore serisi ile farkı erittik. Son hücumda rakibe engel olamayınca son çeyreğe 51-46 geride gittik.

Son çeyreğe hücumda doğru atışları bularak başlasak da bir türlü o kolay atışları değerlendiremedik. Furkan’ın dipten isabetine Orelik’in üçlüğü eklenince biraz ritm bulduk. 24. dakika sonunda 55-51’lik Tenerife üstünlüğü bulunuyordu. Theodore’un gözyaşı damlasıyla farkı 2 sayıya indirdik. Maçın adamı Grigonis’ten ters matchup sonrası üçlük geldi. Kulig’in tepeden topsuz katıyla farkı 3’e indirdik. Savunmada topu çaldıktan sonra Theodore potaya gitti ama Vazquez çemberde topu çeldi. Kulig’in turnikesiyle farkı 2 dakika kala 1’e indirdik. White potaya giderek faul aldı. White’ın ikide iki atmasıyla fark yeniden üç sayıya çıktı. Furkan doğru atışı bulsa da isabeti bulamayınca avantaj rakibe geçti. El üstünden gelen üçlük kalplerimizi kırdı. Orelik’in isabeti ile farkı 4 sayıya indirdik. Savunmada rakibimizi durdurduk ama Theodore boş turnikeyi kaçırınca ümitler tükendi. Karşılaşmadan Tenerife 63-59 galip ayrıldı.

Bir önceki yazımız olan BANVİT FİNALDE başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.