foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BANSİAD TOPLANDI

BANSD
Paylaş
 

BANSİAD‘ ın 2017 Ocak ayı olağan toplantısı gerçekleşti. Toplantıya GÜNMARSİFED Başkanı İsa Tamer Çelik, Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, BİSİAD Başkanı Zekai Baş, BANGİAD Başkanı İsmail Çoban’ın yanı sıra BANSİAD üyeleri katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan BANSİAD Başkanı Yalçın Cömert, konukları tanıtarak, terör saldırılarına tepki gösterdi. Cömert ”Bunlar yetmezmiş gibi anayasa oylamasında da suni bir kamplaşmaya gidilmekte. Şu an, gündemdeki konu rejimin tekrar revize edilmesi. Evet, hayır görüşünüze göre oy kullanabilirsiniz. Bu iktidar değişikliği değildir. Bunu iyi düşünmemiz lazım. Barış içinde yaşamamız gerekiyor.” dedi. BANVİT’in satışını da gündeme getiren Cömert, Banvit’in 40-50 bin kişi etkileyebileceğine dikkat çekerek, BANVİT’in faaliyetlerine devam etmesinin önemli olduğunu söyledi.

GÜNMARSİFED Başkanı İsa Tamer Çelik de yaptığı konuşmada “Bandırma il olmayı hak eden bir şehrimiz. İnşallah bir gün nasip olurda Bandırma il olur. Federasyonu kurarken Güney Marmara’yı siyasete bulaştırmadan en iyi yerlere getirmekti. Bunu da gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Çıkar ilişkisiyle kurulan sivil toplumun hali ortada. Avrupa’da neyse burada da öyle olacak. Demokrasiyi temsil etmek için. Bu sene proje aşamasına geldik.

1/5000’lik planları kim yaptı?
Bir projemiz sanayi bakanlığında kabul edildi. Hiç ihracat yapmamış firmalara ihracat öğreteceğiz. Büyükşehir olduk ama bunun hazzını yaşayamadık bana hiç dokunmadı inşallah bir gün dokunur diye düşünüyorum. 1/5000’likte sıkıntılar ortaya çıktı. Bunu kim yapmış bunu sorgulamaya başladık. Beyaz bölge diye bir yer ayrılmış buraya ne yapılacağı belli değil, buradakiler ne yapacak dediğimizde ‘Onlar bakar çaresine’ diyorlar. Herkes itirazını yapıyor doğal olarak. Büyükşehirle büyüyeceğimizi sanıyorduk. Biraz çelişkiler oluyor.” dedi.

Örgütlülükten kaçmayalım
Çelik, Çıkar uğruna memleketin heba edilmemesi gerektiğini savundu. Anayasa referandumuna da değinen Çelik ”Aniden önümüze gelen bir şeyi tartışıyoruz. Bu konunun evet hayır şeklinde olması da enteresan bunu niye tartışmıyoruz. Bizi 551 kişi yönetiyor. Bizi mutlu etsin barış içinde yaşatsınlar. Sandık gelirse herkes gereğini yapacaktır diye düşünüyorum. Sivil toplum örgütlülüğünden kaçmayalım. Demokrasiyi hürriyeti ve her şeyi sivil toplumun özgür iradesinde yaşayacağız. Yurtta sulh, cihanda sulh” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.