BANSİAD BAŞKANI YALÇIN CÖMERT BOR MADENİNİ GÜNDEME TAŞIDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANSİAD BAŞKANI YALÇIN CÖMERT BOR MADENİNİ GÜNDEME TAŞIDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

BANSİAD (Bandırma Sanayici İş Adamları Derneği) Başkanı Yalçın Cömert ve yönetim kurulu kasım ayı toplantısını Eken Prestige Otel’de düzenledi.

Yemekli Bansiad toplantısına CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ve Etimaden Bandırma İşletme Müdürü ve müdür yardımcılarıda katıldı.

Bansiad’ın Toplantı Konusu Bor Madenleriydi
Etibor fabrikası müdürü “Dünyada bor madenlerinin %73’ü Türkiye’de, %7’si Rusya’da %6’sı Amerika’da %4’ü Çin’de bulunuyor. 6 bin 630 metre karelik Bandırma fabrikasında 1321 personel var. Dünya bor ihtiyacının %32 si Bandırma’daki fabrikamızdan karşılanıyor. Bor en çok cam elyafı için kullanılıyor, bor madeninden gübre ve temizlik maddesi de ürettik. Çelik sanayi üretimininde ana ham maddesi bor madenidir. 165 yıllık bor rezervimiz var.” dedi

Toplantıya katılan CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça ülkemizde artık barış ve hoşgörü kültürünün yaygınlaşması gerektiğine işaret ederken, “ancak iki ortak değerimizi asla unutmamalıyız. Bunlardan biri Atatürk ilke ve devrimleri, diğeri ise şanlı Türk bayrağımızdır” dedi. Havutça, bor madenlerinin özelleştirilmesinin sık sık ülkemiz gündemine geldiğine dikkat çekerken, “Borlar, hiçbir zaman özelleştirilmemelidir. Çünkü borlar, geleceğimizin ve çocuklarımızın en önemli güvencesidir” diye konuştu.

DSC_4001

24174476_2016379055246696_3744401828019841456_n

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.