BANDIRMA'YA YÜZME HAVUZU | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BANDIRMA’YA YÜZME HAVUZU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma’nın önemli bir ihtiyacı olan kapalı spor salonu ve yüzme havuzu için çalışmalar devam ediyor. İtfaiye binasının arkasında yapılması planlanan Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu Kompleksi projesinin tüm detay çalışmalarını tamamladı. Proje Spor Bakanlığınca hayata geçirilecek.

Bilindiği üzere şehirde ki spor tesisi ,yüzme havuzu eksikliği ve deniz kirliliği sebebiyle de Bandırmada yaşayan çocuklar yaklaşık 2 yıldır denize sıfır konumda olan sahil bandına kurulan şişme yüzme havuzunda yüzme kursları alıyorlardı.
Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüpoğlu’nun bu projenin gerçekleşmesi için Bandırma ile Gençlik Ve Spor Bakanlığı arasında köprü olması , ödenek konusunda girişimlerde bulunması ve bu konuda Bandırmaspor Yöneticilerine söz verdiği de biliniyor.
Bandırma Belediyesi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığına yaptırılması planlanan Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu Projesi 10.800 m2. Tesis içinde 432 tribün kapasiteli yüzme havuzu, 432 tribün kapasiteli spor salonu, fitness alanı, kafe, idari birim, eğitim sınıfları, doktor ve ilk yardım odası, soyunma odaları, duş ve depolar ile 3 adet açık tenis kortu ve otopark alanı bulunmakta.
Konuyla ilgili açıklama yapan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Mevcut itfaiyenin arka tarafında yapmaya hazırlandığımız iki tane yan yana Bandırma Belediyesi Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu Kompleksi projemiz hazır. Detayları çalışıldı, maliyeti hesaplandı bize söz veren, siz projenizi hazırlayın bize gönderin, biz finansmanını sağlayacağız diyen büyüklerimize gönderdik. Şubat ayı sonuna kadar bir haber bekliyoruz eğer bu proje onaylanır gelirse kısa süre içinde ihaleye çıkılacak. Bu sayede Bandırmanın çok ihtiyacı olan bir yüzme havuzu, Bandırmaspor hentbol takımının maçlarını oynanabileceği hem de gençlerimizin ve çocuklarımızın spor yapabileceği bir spor salonunu hayata geçireceğiz.” dedi.
Başkan Mirza; “Birçok il ve ilçelerde Spor Bakanlığı’nın yapmış olduğu salonlar var. Maalesef Bandırmamıza bugüne kadar spor salonu yapılmamıştır. Bandırma Belediyesi olarak Bandırmamızın önemli eksiği olan Kapalı Yüzme Havuzu ve Kapalı Spor Salonu hayata geçmiş olacak. Yapacağımız bu spor kompleksi gelişen ve sosyal yaşamı güçlü olan Bandırma için önemli bir eksiği gidermiş olacak” dedi.
Gençlik ve Spor Bakanlığından ödenek çıkması halinde proje 17 Eylül Stadyumu yanında bulunan Bandırma Belediyesine ait boş araziye yapılacak.

KAYNAK: İLKHABER

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.