BANDIRMA'YA SORACAĞIZ! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA’YA SORACAĞIZ!

Paylaş
 

Güney Marmara’da yatırım yapmayı planlayan Ana Metal Sanayi temsilcileri yapacakları yatırımların içeriğini anlatmak için Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Marmara Ana Metal Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, Başkan Yardımcısı, Kadir Efe, Yönetim Kurulu Üyeleri, Can Cavit Yücel, Fatih Faydası çok, Hüseyin Karataş, Kurtuluş Yıldırım ve Genel Sekreter Hakan Sönmez Başkan Mirza, Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur ve toplantıda bulunan belediye meclis üyelerine şirket çalışmaları hakkında bilgi verdi. Olumlu geçen görüşmelerin ardından Başkan Mirza bu konuda sadece biz değil tüm Bandırma’nın ortak karar vermesi gerektiğini söyleyerek, yatırımları yerinde görmek için bir gezi düzenlemeye karar verdiklerini söyledi.
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Ana Metal Sanayi temsilcilerinin gerçekleştirdiği bilgilendirme ziyaretinin ardından gazetemize şu açıklamaları yaptı. “Bu Ana Metal sanayi temsilcilerinin ilk ziyareti değil. Daha öncede gelerek burada yatırım yapmak istediklerini belirtmişlerdi. Bende daha önce yaşananlardan dolayı hem bizim hem de Bandırma Kamuoyunun çevre konusunda ne kadar hassas olduğumuzu kendilerine aktarmış ve çevreye zararlı bir yatırıma izin vermeyeceğimizi dile getirmiştim. Onlarda yapacakları yatırımların çevre konusunda zararlı olmadığını söylediler. Bizde yapacakları yatırımların içeriği hakkında bizi bilgi vermelerini istemiştik.
Onlar bu konuyla ilgili olarak bir sunum gerçekleştirmek için ziyaretimize geldiler. Orada bir OSB kurmak istiyorlar. Bunun içinde bütün hazırlıklarını tamamlamışlar. 22 Bakanlıktan izin aldıkları gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da kendilerine 2200 dönüm yer tahsis etmiş. Yani iş bizim vereceğimiz imzaya kalmış. Tabi burada öncelik konusu çevre hassasiyeti.
Verdikleri bilgilere yatırımları bacasız sanayi olarak değerlendirdiğimiz yatırımlardan. Bütün alt yapı çalışmalarını kendileri yapıyorlar. Hem benim hem meclis üyesi arkadaşlarımızın ilk edindiğimiz izlenimler olumlu ama yine de acele etmeyeceğiz.
Bu konuyla ilgili kararı tüm Bandırma ile ortak vermek istiyoruz. Çevre konusunda çok hassas davranmalıyız ama burada yaratılacak istihdam alanları da önemli. Çünkü insanlarımız bizden girip çalışabilecekleri iş imkânları yaratmamızı da bekliyor.
Bu yüzden bizde önümüzdeki günlerde Bandırmada ki çevrecilerden, STK temsilcilerinden, Basın mensuplarından ve tabi ki Belediye Meclis üyelerimizden oluşan bir heyetle yatırımları yerinde inceleme kararı verdik. Onlarda bunu çok olumlu karşılayarak kapılarının her zaman açık olduğunu ve bundan memnun olacaklarını söylediler. Sonuç olarak şunu söyleyebilirim. Bu kararı Bandırma ile birlikte ortak akılda bulaşarak vereceğiz.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.