BANDIRMASPOR BENZİNLİĞİNE KAVUŞUYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMASPOR BENZİNLİĞİNE KAVUŞUYOR

Paylaş
 

Bandırmaspor’a düzenli bir gelir kaynağı yaratmak için düşünülen akaryakıt istasyonu projesinde olumlu gelişmeler yaşanıyor.

Uzun süre Bandırma’nın siyaset ve spor gündemini meşgul eden konu bilindiği gibi yerin uygunluğu tartışması yüzünden çıkmaza girmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’la yaptığı görüşmelerin olumlu geçtiğini ve akaryakıt istasyonunun başka bir yerde kurulması için projesinin hazırlandığını söyledi.

Bandırmaspor Vakfına ait olacak akaryakıt istasyonuyla ilgili olarak gazetemize açıklama yapan Bandırma belediye Başkanı Dursun Mirza konuyla ilgili şunları söyledi. “Bizim hedefimiz Bandırmaspor’un kurumsallaşması ve daima başarılı olması. Bunun içinde mali yapısı güçlü bir kulüp olmalıyız, düzenli gelir kaynaklarımızın olması lazım. Bunun için bu akaryakıt istasyonunu yapmaya karar verdik. Bu Bandırmaspor vakfına ait olan ve gelirlerinin %60 Bandırmaspor’a, %40’ı diğer amatör spor kulüplerine dağıtılacak bir kaynak olacaktı. Tabi ben biraz olayın siyasallaştığını düşünüyorum.

Biz ne Bandırmaspor’a ne de spora siyasal bakmıyoruz. Biz her zaman bir tek parti var o da Bandırma Partisi diyoruz ama sanırım bazı kesimler Bandırmaspor’un borçlarının ödeneceği ve kulübe düzenli bir gelir kaynağı olacak bu projenin bize siyasi bir getirisi olacağını düşündüler ve bundan dolayı karşı çıktılar diye düşünüyorum. Oysa kentimizde sporun gelişmesi açısından bu tür projeler önemli. Bunu kim yaparsa yapsın fark etmez. Zaten ben daha önceden bunun yapılmadığına üzülüyorum. Kaldı ki Büyükşehir olmasaydık biz bunu Bandırma Belediye Meclisinden geçirip rahat bir şekilde yapardık.

Aslında Büyükşehir Meclisinde de bir ara olacak duruma geldi. Sonrasında komisyona gitti. Orada bekletildi ve sonrasında olmuyor dendi. Ben Edip Başkana neden olmadığını sorduğumda konuya Bandırma’dan karşı çıkışlar olduğunu söyledi ama daha sonra belediyemizi ziyaretinde sizin belediyenizin de bize açtığı mahkemeler var dedi. Bu iki konunun birbiriyle alakası yok ki. Biz Bandırmanın ve bandırma halkının haklarını korumak için mahkemeye başvurduk. Bunları herkes biliyor. Sonuçta geçenlerde Büyükşehir Belediye Meclisine gittiğimizde Edip Bey’le bu konuyu tekrar konuştuk. O da Balıkesirspor’un da böyle bir isteği olduğunu ve iki takımada birer benzinlik vermenin artık şart olduğunu söyledi. Bizde sorun sadece yer ise başka bir yer bulabileceğimizi söyledik ve o da olur dedi. Biz hemen bu konuda ki çalışmalarımıza başladık. İnşallah bu defa karşı çıkmalar veya engellemek isteyenler gibi aksilikler yaşanmaz. Bizde Bandırmaspor’un kurumsallaşması ve güçlenmesi için yaptığımız çalışmaların bir basamağını daha geçmiş oluruz. Bu konuda da tüm siyasi partilerden, Büyükşehir yönetiminden destek bekliyoruz.

Balıkesirspor’a da verilsin. Biz buna karşı değiliz. Sadece bu iki takımı da düşünmek yeterli değil. Sporun pek çok branşında artık yavaş yavaş aşama kaydediyoruz. Ben bütün yöneticilerin bu spor dallarında mücadele eden takımların önünü açmak için çaba sarf etmesi gerektiğini düşünüyorum. Onun için Akaryakıt istasyonu konusunda artık bir pürüzle, engellemeyle karşılaşmak istemiyoruz.”

Kaynak : ilkhabergazetesi

Bir önceki yazımız olan BANDIRMASPOR 4 MANİSASPOR 0 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.