BANDIRMA'DA ZABITALAR DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BANDIRMA’DA ZABITALAR DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Belediyesi Zabıta Ekipleri, çarşı merkezinde yaptığı operasyonda, çevre ilçelerden de geldikleri tespit edilen 8 dilenciyi yakaladı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü’nün de destek verdiği operasyonda yakalanan dilenciler tutanak imzalatıldıktan sonra serbest bırakıldı.

Bandırma Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından insanların duygularını istismar ederek dilenenlere yönelik olarak sürdürülen operasyonlar devam ediyor. Zabıta Ekipleri, çarşı merkezinde ve cami önlerinde yaptığı operasyonda 8 vatandaşımızı dilencilik yaparken yakaladı. 17 Eylül Polis Merkezi’ne götürülen dilencilerin üst aramaları yapılarak, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu kapsamında idari para cezası uyguladı. Çevre ilçelerden geldikleri tespit edilen dilenciler, Zabıta Memurları eşliğinde şehir dışına gönderdi.

İlçe genelinde haksız kazanç sağlayanlara müsamaha göstermeyeceklerine vurgu yapan Belediye Başkanı Dursun MİRZA, “Özellikle cumartesi ve pazartesi günleri pazar yeri ve çevresinde dilenen çocuklu kadınlı dilenciler, vatandaşlar tarafından ciddi rahatsızlıklara neden oluyordu. Söz konusu şahıslar insanlarımızın duygularını istismar etmek için, özelikle çocukları kullanıyorlar. Bizler bu durumun önüne geçmek için yaptığımız denetimleri sıklaştırdık. Ayrıca kentimize çevre ilçelerden dilencilik yapmak için gelen ciddi sayıda insan var. Civar ilçelerden geldikleri tespit edilen dilencileri araçlarla geldikleri illere geri gönderdik . Aynı zamanda seyyar satıcılık yapanlar da yerli esnaf tarafından eleştiriliyordu. Bu faaliyetleri önlemek amacıyla düğmeye bastık.  Bu tip denetim ve operasyonlarımız belirli periyotlarla düzenli ve sürekli yapılacaktır.” Sözlerini dile getirdi.

Vatandaşlarımız da bu konuda şikâyetleri için Alo 153 Zabıta veya 711 11 11 nolu telefondan kişi veya kişileri ihbar ederek zabıta ekiplerimize destek verebilirler.

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.