BANDIRMA'DA YAĞMUR SULARI TARTIŞMASI BAŞLADI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BANDIRMA’DA YAĞMUR SULARI TARTIŞMASI BAŞLADI

Paylaş
 

Geçtiğimiz günlerde 600 Evler Mahallesi’nde meydana gelen su baskını sonrası, Büyükşehir ile Bandırma Belediyesinin görev ve yetki alanları bir kez daha kamuoyunun gündemine oturdu.

Yaşanan su baskınında toplam 3 ev sular altında kalırken,1 ev kullanılamaz duruma geldi. Konuyla ilgili ilk adımı Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel atarak zarar gören ailelere yardım edileceğini ve bölgede menfezlerin küçültülmesinden dolayı meydana gelen su baskını içinde yeni bir projenin hazırlandığını açıkladı.

Büyükşehir ve Bandırma Belediyesi görev karmaşası

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, yağmur suyu işlerinin Büyükşehir Belediyesine bağlı BASKİ’ye geçtiğini daha önce yaptığı konuşmalarda dile getirmişti.  Geçtiğimiz günlerde su baskınına neden olan alanı incelemek üzere Bandırma’ya gelen BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram, yağmur sularını toplama işinin ilçe belediyelerinin görev alanına girdiğini belirterek” Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un “sorun ne olursa olsun yardımcı olun ”talimatı verdiğini söyledi. Konuşmasında konuyla ilgili Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nden alınan bir yazının da olduğunu aktaran Bayram ”Burada bir husumet varmış gibi algılanmasın. BASKİ’nin konuyu sahiplenmesi yardım mahiyetindedir. Konu ne olursa olsun biz Bandırma’nın yanındayız. Ancak görev ve sorumluluğumuzu kanunlar tayin ediyor ”dedi.

Mağdur olan yine halk

Su baskını sonrası 600 Evler mahallesindeki çalışmalara BASKİ ve Büyükşehir itfaiye ekiplerinin katıldığı ancak Bandırma Belediyesi ekiplerinin alanda çalışma yapmadığı da ileri sürülürken, Bandırma kamuoyu ise çözüm bekliyor. Önümüzdeki kış ve bahar aylarında yağışın artacağı göz önüne alındığında, yağmur suları için Büyükşehir ile Bandırma Belediyesinin nasıl bir tavır takınacağı ve nasıl bir çözüm üreteceği merakla bekleniyor. Haber Tufan Dalgıç / Banses

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.