foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BANDIRMA’DA MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMALARI

muhtarlar-g-n--630x378
Paylaş
 

Dünya Muhtarlar Günü tüm yurtta olduğu gibi Bandırma’da da düzenlenen törenlerle kutlandı.

Bandırma Cumhuriyet Meydanındaki kutlamalara Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, MHP Balıkesir Milletvekili adayı Atilla Turhan, Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Hancıoğlu, AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı, CHP Bandırma İlçe Başkanı Hüseyin Çeri, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez ve çok sayıda muhtar katıldı.
Törenle saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Cumhuriyet Meydanına Çelenk Konulmasıyla başladı. Günü anlam önemini belirten konuşma Bandırma Muhtarlar Derneği Başkanı Nur Hancıoğlu tarafından yapıldı.
Hancıoğlu, tüm muhtarların mahalle ve sokağındaki insanın huzur ve güven içerisinde olması için çaba sarf ettiğini dile getirdi.
Devletin mühür ve beratı olan tek seçilmiş kişinin muhtar olduğuna dikkat çeken Hancıoğlu “Muhtarların seçilme yöntemi en demokratik yöntemdir. Arkamızda her hangi bir siyasi parti olmaksızın adımızla ismimizle halkın önüne çıkıyoruz. Muhtarlık kurumu kamu yönetimi anlamında, en önemli kurumlarından biri olmasına rağmen, tüzel kişiliğinin yasal çerçevesinin çizilmemiş olması yasa koyucunun eksikliğidir. Bu eksiklik, demokrasimizin ve kamuya hizmet götürmesinde büyük bir kayıptır. Siyaset kurumu bu eksikliği kısa sürede gidermelidir” dedi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.