TATİL ZAMANI
foto-deniz1

Bandırma’da Körfez Dershanesi İzinsiz Eğitim den Dolayı Mühürlendi

Paylaş
 

Körfez Dershaneleri’nin Bandırma Şubesi İzinsiz Eğitim Faaliyeti Gösterdiği Gereçkesiyle Kapatıldı.

2015’in Kasım Ayı’nda izinsiz eğitim kurumu olması nedeniyle kapatılma süreci başlayan Körfez Dershanesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevlendirdiği heyet eşliğinde kapatılmak istenildi. Körfez Dershanesi’ni mühürlemek üzere zabıta ekipleri ile beraber binaya gelen heyet önceden haber verilmesine rağmen binayı boşaltmayan dershane yöneticilerinin ısrarlı tutumları karşısında kapatma işlemini gerçekleştiremedi. Daha sonra çevik kuvvet desteği ile binaya tekrar gelen heyet kısa süreli tartışmanın ardından mühürleme işlemini gerçekleştirerek dershaneyi kapattı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bandırma İlçe Milli eğitim Müdürü Osman Özkan şu sözlere yer verdi; “Bandırma Milli Eğitim Müdürlüğünce şu ana kadar 12 kurum hakkında kapatma ve mühürlenme işlemi gerçekleştirilmiştir. Son olarak ise Körfez Zağnos Dershanesi’nin Bandırma Şubesi’nin Kasım 2015 tarihinde müfettiş raporu ile kapatılma sürecine başlanmıştı. Ancak idari mahkeme kararlarıyla bu süreç biraz uzamıştı. En son alınan yürütmayi durdurma kararının iptali neticesinde 17 Haziran Cuma 2016 Günü dershanenin kapatma işlemini gerçekleştirmiş olduk.” /Umut Osman Sunci

EK BİLGİ: Bandırma’da faaliyet gösteren Berk Eğitim Kurumları adlı şirkete bağlı eski adıyla Zağnos Dershanesi olarak bilinen Körfez Dershanesi bugün saat 17:00 sularında Bandırma Emniyet Müdürlüğü ekipleri nezaretinde Balıkesir Valiliği emri ile mühürlendi.Yapılan işlem üzerine Bandırma Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada “17.11.2015 tarihinde Balıkesir Maarif Müfettişlerimizin yapmış olduğu denetimler sonucunda ki soruşturma raporu neticesinde, Mili Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 10.03.2016 tarihli ve 2852837 sayılı makam onayı ile ilçemiz Özel Zağnos Körfez Dershaneleri Bandırma Şubesinin iş yeri açma ve çalışma ruhsatı iptal edilmiştir. Gerekli hukuki süreç izletilmiş ve bugün de bahse konu olan dershane kapatılmıştır.Kamu oyunun bilgisine saygıyla sunulur.” denildi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.