BANDIRMA'DA KAÇ ÖĞRENCİ TEOG SINAVLARINA KATILDI? | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BANDIRMA’DA KAÇ ÖĞRENCİ TEOG SINAVLARINA KATILDI?

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem ortak sınavları tüm yurtta olduğu gibi Balıkesir’in Bandırma ilçesinde de yapıldı.

İlçede 21 okulda yapılan sınavlara 1547 öğrenci katıldı. Öğrenciler, ilk ders yazılısı için saat 08.30’dan itibaren sınıf öğrenci yoklama listelerinde belirtilen salonlara alındı. Sınav salonlarına, saat fonksiyonu dışında özellikleri olan saat, hesap makinesi ile cep telefonu, gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar alınmadı.

Sınav ile ilgili bilgi veren Bandırma İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Güler “İlk gün Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi yazılıları gerçekleştirilirken 2. gün Fen Bilgisi, İnkılap tarihi ve Yabancı Dil yazılı sınavları yapıldı. Her dersten 20 sorunun yanıtlanması için öğrencilere 40 dakika süre verildi. Dinlenme süresi ise 30’ar dakika olarak gerçekleşti. Sınavda iki günde 622 milli eğitim personeli görev yaptı.” dedi.

Bir önceki yazımız olan ERDEK ÇAY BAHÇELERİ YAPIMI YENİDEN Mİ DURDU? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.