BANDIRMA'DA İSRAİL SAZANI KAÇ TL'DEN SATILIYOR? | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA’DA İSRAİL SAZANI KAÇ TL’DEN SATILIYOR?

Paylaş
 

Suriye, Irak ve Güneydoğu’da son günlerde artan terör olayları sonrasında İsrail Sazanı ihracatı tamamen durma noktasına geldi.

Bölgedeki balıkçılar Manyas Gölünden yakaladıkları balıkları ihracat edemeyince ilçedeki semt pazarlarında kilogramı 3 TL’den satışa sundu.
Manyas Gölünden avlanan İsrail Sazanlarının Suriye ve Irak’a ihraç edildiğini dile getiren Aksakal-Ergili-Kızıksa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Yüksel Dede, “Ancak Suriye ve Irak’ta yaşanan iç karışıklıklar ve Güneydoğu Bölgesinde artış gösteren terör olayları bizim balık ihracatımızı durma noktasına getirdi” dedi.
Dede “Kooperatif üyelerimiz Manyas Gölü’nden yakaladıkları İsrail Sazanları’nı ihraç edemeyince Bandırma ve çevre yerleşim yerlerindeki semt pazarlarında 3 TL’den satışa çıkarıyor. Balık satışlarımız istenilen seviyede değil. Bunda İsrail Sazanının çok kılçıklı olması ve bölge halkının damak zevkine uygun olmamasın büyük etkisi var. Bölgedeki balıkçılar olarak biran önce savaşların biterek bölgeye huzur gelmesini bekliyoruz. Böyle giderse üyelerimiz farklı meslek dallarında ekmeklerini aramak zorunda kalacaklar. Savaş bölge ve ülke ekonomisini vurduğu gibi bizim İsrail Sazanını da vurdu” ifadesini kullandı.
Manyas Gölü ve çevresinde kurulu bulunan 5 su ürünleri kooperatifinde toplam 250 balıkçı faaliyet gösteriyor.

İLKHABER

 

Bir önceki yazımız olan ARAÇ SAHİPLERİNE ÇOK ÖNEMLİ HABER başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.