BANDIRMA'DA İLAÇ SIKINTISI..! | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BANDIRMA’DA İLAÇ SIKINTISI..!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Eczacılar Odası Bandırma Temsilcisi  Eczacı Reyhan Ülkar  ülke genelinde ve Bandırmada yaşanan ilaç temini sıkıntısını İlk Haber Gazetesine değerlendirdi.

Ülkar yaptığı açıklamada ”Bir söylenti şeklinde firma diyor eczane vermiyor, eczane diyor firma vermiyor. Bu şekil de herkes birbirinin üstüne atıyor sorumluluğu. Firmalar tahminimce zam gelecek diye ,ilaçları vermiyor. Aynı zamanda yurt dışından gelen ilaçların dolar kuruna bağlı olarak dolar çok yükseldiği için,onlar hala 2000 TL’den görüyor işlemlerini o yüzden getiremiyorlar.Dolara gelen zamdan kaynaklı eksikler var.” Dedi.

Ülkar,”SGK tarafından karşılanmayan ilaçlar da var, bunlar bitkisel ilaç grupları, kanser ilaçlarının kür tedavilerini aldılar. Kanser ilaçları SGK tarafından karşılanıyor fakat kanser hastalarının tedavi ve ilaç tedariklerini hastanelere verdikleri için eczanelerde satılmıyor.’’ ifadelerini kullandı.

SGK’nın Eczanelere muayene paralarının da tahsilatını yüklediğini ifade eden Ülkar, ‘’ Müşteri geldiğinde şu kadar borcunuz var dediğimiz müşteri ben ilaç almadım ,nerden bu borç diye söyleniyor. Anlatmakta zorlanıyoruz.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.