BANDIRMA'DA HAMSİ BEREKETİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA’DA HAMSİ BEREKETİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma’da av yasağının sona ermesi ardından denize açılan balıkçılar, hamsi bolluğu yaşadı. İlçeye 10 mil uzaklıkla ağ seren ‘Bahri Reis’ teknesindeki balıkçılar 4 saat içerisinde 1600 kasa hamsi ile döndü.

Bandırma’da yeni av sezonunun başlaması ardından hava muhalefeti nedeniyle ilk 2 gün çok az balıkla limana dönen balıkçılar, fırtınanın dinmesi ardından ‘hamsi bereketi’ ile karşılaştı. Bandırma’dan denize açılan balıkçılar, yüzlerce kasa hamsi ile döndü. İlçeye 10 mil uzaklıkta bulunan Karşıyaka açıklarında ağ atan ‘Bahri Reis’ isimli tekne 4 saat içerisinde, 1600 kasa hamsi yakaladı. Her birinde 15 kilo hamsi bulunan kasalar, 100 liradan kısa sürede satıldı. Balıkların tekneden boşaltılması sırasında çevreye dökülen hamsileri toplayan vatandaşlar ise ilginç görüntüler oluşturdu.

Balık Komisyoncusu Emin Gürer, bu yıl hamsinin yanı sıra kilosu 10 liradan satılan sardalye ve mezgit ile tanesi 12 lira olan palamut bolluğu yaşanmasını beklediklerini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.