BANDIRMA'DA DİSK EMEKLİ SEN DAYANIŞMASI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA’DA DİSK EMEKLİ SEN DAYANIŞMASI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Disk Emekli Sendikası Bandırma Şubesi 8 Nisan Cumartesi günü Mavi Restoran da düzenlemiş oldukları Dayanışma kahvaltısındaki toplantıya CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Belediye Başkan Yrd. Ozan Onur, Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen, Disk Emekli Sendikası Genel Başkanı Veli BEYSÜLER, Disk Emek Sen. Bandırma Şube Başkanı Levent BALKIŞ, sendika üyeleri ve CHP üyeleri, Petrol- İş Sendika Başkanı İsmail Kayan da katıldılar.
Disk Emekli Sen. Bandırma Şube Başkanı Levent BALKIŞ, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Disk Emekli Sendikası Genel Başkanı Veli BEYSÜLER konuşma yaptılar.
Bandırma’da Emekli Sen Zor İmkânlar da Görev Yapmış ve Bu Bayrağı Bizlere Kadar taşımıştır
Şube yönetim kurulu adına Levent BALKIŞ konuşmasında;” Bandırma Disk Emekli Sen 2007 yılında mücadeleci, mücadeleden vazgeçmeyen arkadaşların sayesinde örgütlenmiş ve kurulmuştur. Uzun yıllarda Bandırma’da Emekli Sen zor imkânlarda görev yapmış ve bu bayrağı bizlere kadar taşımıştır” dedi.
1 Mayıs’ta Emekli Sen Pankartının Arkasında 200 Kişiyle Beraber Yürüyeceğiz
Levent BALKIŞ konuşmasının devamında;” Bundan sonra hayatlarında mücadele etmek isteyen, Demokrasi ’ye katkı sunmak isteyen insanlarla beraber bu mücadele ile birlikte Bandırma’ da devam etmek istiyoruz. 1 Mayısta Emekli Sen pankartının arkasında 200 kişiyle beraber yürüyeceğiz” dedi.
Emeklilerin Demokrasi Mücadelesi Altında Örgütlenmesini Önemsiyorum
CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm yaptığı konuşmada;” Türkiye’ de yaklaşık 1milyonun üzerinde emekli var, emeklilerin ücret sorunları var, emeklilerin konut sorunları var, emeklilerin sağlık sorunları var, emeklilerin özgürlük sorunları var, barınma sorunu var. Bu çoğunluğu oluşturan emeklilerin demokrasi mücadelesi altında örgütlenmesini çok önemsiyorum” dedi.
Bu Acımasız Düzene Karşı Elimizdeki Tek Güç Örgütlenmemizdir
Mehmet Tüm konuşmasının devamında; “Örgütlenebilirsek bir araya gelebilirsek kendi haklarımızı alabiliriz. Bu acımasız düzene karşı elimizdeki tek güç örgütlenmemizdir. Eğer şu anda bu referandum da evet çıkarsa hepimiz kaybedeceğiz. Ülkeyi tek adama teslim etmek istiyorlar, 1922 de kaldırdığımız saltanatı geri getirmek istiyorlar. Katar Suudi Arabistan gibi bir ülke olacağız, ya da Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi çağdaş bir ülke olacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.