foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BANDIRMA’DA CHP TAVRINI KOYDU

chp
Paylaş
 

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Teşkilat Başkanı Atilla Atakay, Mecliste oylamaları devam eden anayasa değişikliği ile ilgili İlk Haber gazetesine açıklamalarda bulundu. Olası bir referandumda Bandırmanın Hayır diyeceğini düşündüğünü ifade eden Atakay ” Bandırma halkı üzerinden ahkam kesenlere bir sözüm var ” diyerek tepki gösterdi.

”BANDIRMA HAYIR DİYECEKTİR”

Olası bir referandumda Bandırma’nın hayır diyeceğini düşündüğünü söyleyen Atakay,  ”Şehrimizin sosyo-kültürel birikimini, yaşam tarzını, olaylara bakışını, mesele Vatansa  Bandırma’nın nasıl tavır alacağını bilmeden,  Bandırma halkı üzerinden ahkam kesenlere bir sözüm var. Burası Bandırma arkadaşlar, yasalara saygılı, şehrine sevdalı, bayrağına, dinine,  şehidine, beterine ,  sahip çıkan. Vatanı ve çocuklarının geleceği söz konusu ise partiler üstü hareket ederek tercihini yapan hemşerilerim olası bir referandumda  ”HAYIR” diyecektir.” dedi.

”ON BİNLERCE İNSANIN HAYATINI KARARTTILAR”

Yeni Anayasa değişiklik teklifi Cumhuriyetimizin ve devletimizin geleceğine yönelik ciddi bir tehdittir diyerek açıklamalarını sürdüren Atakay, ” Mevcut AKP Hükümetinin yıllardır yaptığı siyasi icraatlar ortada. Önüne geleninin kandırdığı, bunun bedelini halka ödettiği bir hükümetten bahsediyoruz. Bunca yaptığı yanlış icraatlarla   ( Balyoz-Ergenekon/Suriye Politikası/Fetö Ortaklığı,Çözüm süreci-PKK görüşmeleri gibi)  on binlerce insanın hayatını karartan, binlerce yaralı ve bini aşkın şehide mal olan siyasi otorite AKP nin bu güne kadar hesap verdiğini, kusuru olanın bedelini ödediğini görmedik duymadık. Bu ülke tarihinde olmadığı kadar gerilmiş, kutuplara bölünmüş ve ciddi tehdit altına girmiştir. Bunun müsebbibi olan Akp hükümetinin basiretsiz yönetim tarzı bu memleketi bu hale getirmiştir.” ifadelerini kullandı.

”YASAMA YÜRÜTME ve YARGI BİR KİŞİYE TESLİM EDİLEMEZ”

Başkan Atakay açıklamalarının  devamında, ”Sayılamayacak bir sürü yanlış icraatın sahibi olan AKP hükümeti, şimdide Başkanlık Anayasası  için çaba göstermektedir. Bu kadar öngörüsüz bir hükümetin kendi başına bir kısım MHP milletvekilini de yanına alarak anayasa değişikliğine gitmesi başlı başına yanlıştır. Yapılan yeni anayasa falan değildir, Yeni anayasa değişikliği adı altında yapılan rejim değişikliği aslında meclisin yetkisinde değildir. Yasama yürütme ve yargının bir kişide toplandığı rejim demokrasi değil monarşi diye adlandırılır.

Hakimi, savcıyı, milletvekilini, bakanı, kanunu, yasayı, yönetmeliği, tayin, terfi, ve atamaları, savaşı, barışı, meclisi feshi, ve daha bir sürü gücü bir kişinin ve onun atadığı bir zümrenin eline bırakmak partisi adı ideolojisi ne olursa olsun çok tehlikelidir.

Kenan Evren anayasasının, memleketi idarede, temel hak ve özgürlüklerle, siyasi partiler kanunlarında ne kadar yanlışlıklarla dolu olduğunu söyledik söylüyoruz. Ancak yeni anayasa değişikliği bunun da üstüne çıkan bir düzine vahim hatalarla doludur. Buna “yağmurdan kaçarken doluya tutulmak”denir. Netice itibari ile her birey elini vicdanına koymalı  ve bu meselede HAYIR demelidir.” dedi.

KAYNAK: İLK HABER

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.