BANDIRMA'DA BALIKÇILAR YENİ SEZONDAN ÜMİTLİ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BANDIRMA’DA BALIKÇILAR YENİ SEZONDAN ÜMİTLİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

15 Nisan’da başlayan avlanma yasağı 1 Eylül’de sona eriyor. Bandırma’daki balıkçılar av yasağının sona ereceği 31 Ağustos’u 1 Eylül’e bağlayan gece yarısı denize açılmak için hazırlık yaparken teknelerdeki donanım ve ağları yeniden gözden geçiriyorlar.

Erdek-Çakıl Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Geçici, “1 Eylül için hazırlıklarımızı tamamladık. Bu yıl beklentimiz çok yüksek. Bu yıl hamsinin bol olacağını düşünüyoruz. Palamut da görülmeye başlandı. İnşallah bolluk olur, bu sezon vatandaşlarımız bol bol ucuz balık yer” dedi.
Bandırma Balık Halinde faaliyet gösteren Çakıroğlu Balıkçılığın Sahibi Ali Çakıroğlu’ da açıklamasında “Av yasağı sayesinde denizlerde balığın bollaşmış olabileceğini düşünüyorum” dedi.

Çakıroğlu “Balıklar Haziran ve Temmuz aylarında üremelerini yaptılar. Bu yıl hamsi bol gözüküyor. Vatandaşımızın en çok tercih ettiği balıklar arasında geliyor. Ayrıca palamut, lüfer ve diğer çeşitlerinin bol olacağını düşünüyoruz. Çünkü balık haline oltacıların getirdiği palamutlar var. Bereketli bir sezonun bizi beklediğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

İlkhaber

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.