BANDIRMA'DA 59 AFGAN MÜLTECİSİ YAKALANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA’DA 59 AFGAN MÜLTECİSİ YAKALANDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü “Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele Eylem Planı” kapsamında, Bandırma-Çanakkale karayolunun 5 km’sinde yaptıkları kontrol ve denetimlerde araçlarla yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmek için Bandırma’ya geldiği belirlenen Afganistan uyruklu 59 kaçağı yakaladı.
Güvenlik güçlerince gözaltına alınan 59 göçmen işlemleri tamamlanana kadar Erdek İlçesi Dalyan mevkiinde bulunan bir otelde barındırılıyorlar.

Bandırma İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler Bandırma-Çanakkale karayolunun 5 km’sinde yaptıkları kontrol ve denetimlerde araçlarla yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmek için ilçeye geldiği belirlenen Afganistan uyruklu 59 kaçağı tespit etti. Gözaltına alınan göçmenler Balıkesir Valiliğimizin talimatları doğrultusunda Erdek’in Dalyan mevkiinde bulunan bir otel yerleştirildiler. Mülteciler yapılacak işlemlerinin ardından sınır dışı edilecekler” dedi.
Sonel,59 mültecinin 11’’inin anne,9’unun çocuk ve 39’unun ise yetişkinlerden oluştuğunu söyledi. Kaymakam Sonel, Erdek’te barınan mültecileri yerinde ziyaret ederek çocuklara değişik hediyeler verdi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.