BANDIRMA ÜNİVERSİTESİ 4. KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BANDIRMA ÜNİVERSİTESİ 4. KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI

Paylaş
 

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin geleneksel hale getirdiği Kariyer Günleri’nin 4.’sü bugün başladı. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu ve İşletme ve Ekonomi Kulübü ortaklığıyla düzenlenen kariyer günlerinde iş dünyasının önde gelen profesyonelleri öğrenciler ile bir araya geldi. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Süleyman Özdemir ise Kariyer Günleri’nin açılışında konuştu; öğrencilere önemli mesajlar verdi. 

Kariyer Günleri’ne öğrenciler yoğun ilgi gösterdi

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kariyer Günleri Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi konferans salonunda gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı. Öğrencilerden büyük ilgi gören Kariyer Günleri’ne Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Nazım Balcı ve sektörün öncü kuruluş temsilcileri katıldı.

4.Kariyer Günleri açılış töreninde  konuşan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir; 13 Mart Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilen hain terör saldırısını hatırlattarak duyduğu üzüntüyü dile getirdi;; “Buradan sizlerin adına ses olmak istiyorum. Geçtiğimiz gün Ankara’daki saldırıyı lanetliyorum. Bütün bu olaylar bizleri yıldırmayacak. Sizlerin de benzer düşünceler içinde olduğunuzu biliyorum.” dedi.

“Kariyer günleri üniversitemiz için çok önemli”

Özdemir konuşmasında Kariyer Günleri’nin Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi için önemine dikkat çekerek bu etkinliklerin her yıl büyüyerek devam edeceğini belirtti.Kariyer Günleri ‘nin amacına da değinen Özdemir ; “Bu organizasyon ile hedefimiz alanında uzman iş dünyasının değerli isimlerinin bilgilerinden değerli öğrencilerimizin istifade etmesini sağlamaktır. Bu çok önemli bir konu. Bu üç günlük programda çok değerli katılımcılar sizler ile bir araya gelecek ve sizlerle tecrübelerini paylaşacaktır. Bazen tecrübe yaşanarak, bazen de tecrübeli kişilerin deyimlerinden akıllıca yararlanarak elde edilir. Bizler sizin okul sonrası hayata hazırlanmanız için elimizden geleni yapacağız. Bunun için salonlarımız daha da büyüyecek. Üniversitemizde sizleri bıktıracak sayıda etkinliklerimiz olacak. Düzenleyeceğimiz etkinlikleri daha çeşitli aktiviteler ile süsleyeceğiz. Ayrıca üniversite olarak öğrencilerimiz için başta Bandırma olmak üzere Balıkesir ve diğer ilçelerindeki işletmeler ile önemli protokoller imzalayarak öğrencilerimizin istihdam edilmesini sağlayacağız. Bandırma önümüzdeki yıllarda giderek büyüyecek ve önemli bir sanayi merkezi olacaktır. Bu anlamda Bandırma’nın büyümesi sizler için de istihdam fırsatı demek. Bizlerde bunun için daima gayret sarf edeceğiz. Amacımız okul yaşamından iş yaşamına geçmeden önce değerli katılımcılardan öğrencilerimizin tecrübe elde etmesini sağlamaktır.

“İŞKUR’un iş başı eğitimleri gençler için büyük fırsat”

Özdemir konuşmasında ayrıca İŞKUR’ un düzenlemiş olduğu iş başı eğitimlere de değindi. İş başı eğitimlerinin önemine vurgu yapan Özdemir, gençlere önemli tavsiyelerde bulundu;“Gençler olarak genç işsizlik sizin gözünüzü korkutmasın. Bu oran Avrupa ülkelerinde çok daha yüksek oranda bulunuyor. Sizin gözünüzü korkutan yüksek beklentileriniz olsun. Önemli olan sizlerin tecrübe sahibi olmanızdır. Bu tecrübeyi de  İŞKUR’ un iş başı eğitimleri ile elde edebilirsiniz. İş başı eğitimlerine katılanların yüzde 70’i bu programlarda başarılı oluyor ve eğitim aldıkları kurumlarda devam ediyorlar. Tabiki önceliğiniz öğrenci olmak bunu unutmamalısınız. Buradan Balıkesir İŞKUR ‘ a da teşekkür ederiz. “dedi.

“Amacımız gençlerin gelişimine katkıda bulunmak”

Kariyer Günleri açılış töreninde Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Nazım Balcı da söz aldı. Balcı İŞKUR’ un iş başı eğitim programı hakkında detaylı bilgi verdi. “Bizler gençliğimizin gelişimine katkıda bulunmak için bu organizasyonda yer aldık. Gençlerimiz mezun olduktan sonra İŞKUR’ un iş başı eğitim programına müracaat edebilir. Öğrenciyken de bu organizasyona katılabilirsiniz. İş başı eğitim programı esnek bir programdır. Böylece gençler öğrenci iken tecrübe edinebiliyor. Bu program ile  hem öğrenciyi, hemde işvereni destekliyoruz. Hangi ilde olursanız olun İŞKUR’ a başvurun size yardımcı olacaklardır.” dedi.

Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel’ de 4. Kariyer Günleri açılış töreninde konuşan isimler içinde yer aldı. Ankara’daki saldırı nedeniyle duyduğu üzüntüyü dile getiren Sonel:”Bunlar bizi yıldırmayacak. Bizler gelecek olarak siz gençlerden çok şey bekliyoruz. Şanlı al bayrağımızın şanını hep beraber var edeceğiz. 4.Kariyer Günleri’nin siz öğrenciler için çok değerli ve faydalı olacağını biliyoruz.” dedi.

Kariyer Günleri’nin ilk paneline Bupiliç CEO’su Onur Özkul, Ekin Ata Yönetim Kurulu Üyesi Funda Avcı ve Malatya Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Turgut katıldı.

Katılımcılar kura ile belirlenen 6 öğrenciye burs hediye etti.

Panel sonrası Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile Bupiliç arasında öğrencilerin Bupiliç’te staj yapabilmesine olanak sağlayan bir  protokol imzalandı. Ardından Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir katılımcılara plaket takdim ederek teşekkür etti. Üç gün sürecek etkinlik 17 Mart Perşembe günü sona erecek.

Bir önceki yazımız olan ‘’Tossed Bandırma’’ Başkanı ve Algan Kartal'ın Kaymakamlık Ziyareti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.