BANDIRMA TOPLU TAŞIMAYI KESTİ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BANDIRMA TOPLU TAŞIMAYI KESTİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma’da korona virüs pandemisi nedeniyle toplu ulaşımda günlük 30 bin olan yolcu sayıları 2 bine kadar düştü.

Bandırma’da şehir içi ulaşımı gerçekleştiren Ulaşım Hizmetleri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bican, korona virüs salgını öncesinde günlük 30 bin kişi olan yolcu trafiğinin 2 bin kişiye kadar düştüğünü ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi 100 bin TL’lik bir destekte bulundu” dedi.

Bandırma Ulaşım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bican, Bandırma’da 97 adet toplu taşıma aracı ile hizmet vermekte olduklarını ifade ederek, bu araçlardan 73 tanesinin faal durumda olduğunu diğer kalan araçların ise yolcu artış azalış durumuna göre dönüşümlü sefere çıktığını belirtti.

Bican, korona virüs salgın sürecinden önce Bandırma’da günlük toplu taşıma yolcu sayısının ortalama 30 bin olduğunu ifade ederek, “Korona virüs salgını neticesinde günümüzde bu rakam 2 binlere kadar düştü. Araç yolcu kapasitelerimiz yarıya indi. Bandırma UIaşım Hizmetleri A.Ş. olarak kredilerimizi 3 ve 6 ay olarak öteledik. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 100 bin TL’lik bir destekte bulunuldu ama bunu salgın sürecinin sonunda 65 yaş üstü ücretsiz taşıma desteklerinden virman yapacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.