BANDIRMA TİCARET ODASI MAKEDONYA'YA KOSGEB DESTEKLİ İŞ GEZİSİ DÜZENLEDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA TİCARET ODASI MAKEDONYA’YA KOSGEB DESTEKLİ İŞ GEZİSİ DÜZENLEDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

KOSGEB’in yurtdışı iş gezisi desteği kapsamında %60 KOSGEB destekli iş gezisi organizasyonlarından bir tanesi de Makedonya’ya düzenlendi.

Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet KILKIŞLI ve meclis üyelerinin de içerisinde bulunduğu 23 kişilik grup, 24-26 Nisan tarihlerinde Makedonya’da birçok kamu kuruluşunu ziyaret ederek yatırımlar hakkında bilgi aldı. Invest Macedonia, Invest Skopje, Makedonya Türkiye Ticaret Odası, Makedonya Ticaret Odası, Makedonya Serbest Bölge Müdürlüğü ziyaret edildi.

Makedonya Türkiye Ticaret Odası Ve Bandırma Ticaret Odası Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Ülkeler arasında ekonomik, teknolojik ve insani ilişkileri güçlendirme, hizmet kalite anlayışını paylaşma ve üyelerin iş kapasitelerini arttırma amacıyla Bandırma Ticaret Odası tarafından daha önce İtalya ve Azerbaycan’da bulunan odalarla yapılan işbirliği ve kardeş oda projelerinin üçüncü odası Makedonya Türkiye Ticaret Odası oldu.

İşbirliği Protokolü Makedonya Türkiye Ticaret Odası As Başkanı Alp Er Tunga ERSOY ve Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılkışlı tarafından imza altına alındı. İşbirliği protokolünün imzalandığı toplantıda, Makedonya’da yatırımlar ile ilgili teşvikler ve vergi muafiyetleri konusu görüşüldü.

23 kişilik heyetle Kuzey Makedonya’ya giden Türk işadamları, MATTO Asbaşkanı Alper Tunga Ersoy, MATTO Başkan Yardımcısı Buket Gereçci, T.C. Üsküp Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Bünyamin Kutlu ve Ekonomi Müşaviri Gürkan Gezer’den yatırım imkanları hakkında bilgi aldı.

MATTO Asbaşkanı Alper Tunga Ersoy, kurum olarak Türk yatırımcılara her türlü desteği sağlamak maksadıyla çalışmalar yürüttüklerini belirtti.
Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı, ülkedeki yatırım imkanlarının oldukça teşvik edici olduğunu ve önümüzdeki dönemde üye şirketlerin konuyla ilgili bilgilendirileceğini belirtti.

İki Ülke Firmaları Karşılıklı İş Görüşmeleri Yaptılar
Bandırma Ticaret Odası üyesi 23 firmanın katıldığı iş gezisi organizasyonunun bir diğer ayağında katılımcı firmaların kendi NACE kodlarına göre eşleştikleri firmalarla ikili iş görüşmeleri yapıldı.

Makedonya Serbest Bölge ve Yatırım Ajansı Ziyaret Edildi
İş gezisi organizasyonunun diğer bir gününde Makedonya Serbest Bölgesi’ne ve Makedonya Yatırım Ajansı’na ziyaret yapıldı. Katılımcı firmalarla birlikte Serbest Bölge Yöneticisi Asip USEINI ve Yatırım Ajansı Uzmanı Ivan ILIEV’den yatırım fırsatları ve sağlanan destekler hakkında bilgi alındı.

Makedonya Dış İlişkilerden Sorumlu Devlet Bakanı Elvin Hasan Ziyaret Edildi

Programın devamında ise Makedonya Dış İlişkilerden Sorumlu Devlet Bakanı Elvin Hasan’a gerçekleştirilen ziyarette, Makedonya devletinin yabancı yatırımcıya bakış açısı ve sağladığı kolaylıklar hakkında bilgi alınırken toplantı sonunda Sayın Bakana 10.5 numaralı Bandırmaspor forması hediye edildi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.