BANDIRMA TİCARET BORSASI'NDAN KONFERANS | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA TİCARET BORSASI’NDAN KONFERANS

Paylaş
 

Sütte Kaliteyi Etkileyen Faktörler ve Kaba Yemin Önemi adlı konferans Bandırma Ticaret Borsası konferans salonunda gerçekleştirildi.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde görevli Prof. Dr. Harun Baytekin ve Prof. Dr. Türker Savaş’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin ve Başkan Yardımcısı Muzaffer Zengin, Bandırma – Erdek Süt Üreticileri Birliği Başkanı Özgür Bakan, Çevre il ve ilçelerin kooperatif temsilcileri, mahalle muhtarları, ve çok sayıda küçük ve büyükbaş yetiştiricisi katıldı.

Kaliteli Üretim Yapmalıyız

Konferansın açılış konuşmasını Borsanın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin yaptı. Sezgin konuşmasında kaliteli üretimin önemine değinerek “katma değeri yüksek, kaliteli ve verimli bir üretim için çalışmalıyız. Teknolojiyi takip ederek katma değeri yüksek ürünler yetiştirmeliyiz.” Dedi.
Açılış konuşmasının ardından ilk sunumu Çanakkale Üniversitesi’nde görevli Prof. Dr. Türker Savaş yaptı. Savaş, süt kalitesi, sağılık ve genetik üzerine bilgilendirmelerde bulundu. Büyükbaş cinslerini ve ayrıntılı özelliklerini karşılaştırma yaparak yetiştiricileri bilgilendirdi.
Prof. Dr. Türker Savaş’ın ardından Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde Görevli Harun Baytekin sunumunu gerçekleştirdi. Baytekin sunumunda çiftçilere daha kaliteli ve verimli yem yapmanın ve hayvanların beslenme şekilleri hakkında bilgi verdi.
Konferansın sonunda günün anısına Prof. Dr. Harun Baytekin ve Prof. Dr. Türker Savaş’a plaket takdim edildi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.