foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BANDIRMA TİCARET BORSASI’NDA HASAT ŞENLİĞİ

468_IMG_3987-BORSA_1024x683
Paylaş
 

2017 Hasat Sezonu Töreni Ticaret Borsası’nın Elektronik Satış Salonunda Gerçekleştirildi.

Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Belediye Başkanı Dursun Mirza, TMO Şube Müdürü Suat Ünlü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık  Müdürü Osman Sefa Uyar, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, İlçe Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Mustafa Sarılar, Kasaplar Odası Başkanı Şerafettin Çıkar, Borsamızın Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri ve çiftçilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

1940 Yılından Beri Emek Karşılığını Buluyor
 
Hasat Töreni kurban kesimi ve dualarla başladı. Törenin Açılış Konuşmasını Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin yaptı. Sezgin bereketli bir sezon olmasını dileyerek borsamızın faaliyetlerini anlattı.
 Sezgin “Borsamız kurulduğu 1940 yılından bu yana çiftçinin alın terinin karşılığını bulduğu yer olmuştur. Borsamız arz ve talebin kesiştiği yer oluyor. Borsaların olmadığı yerlerde haksız rekabet yaşanması kaçınılmazdır. Borsamızda çiftçinin, sanayicinin, tüccarın mutlu olduğu bir ortam bulunuyor. Borsa olarak sürekli kendimizi yeniliyoruz ve değişime ayak uyduruyoruz. Halen ülkemizde GDO analizlerinin yapılabildiği birkaç yer arasında Borsamızın özelleştirilen laboratuvarı da bulunuyor. Şimdi iki önemli hedefimiz var. Bunlar lisanslı depoculuk ve ürün ihtisas borsacılığı. Ülkemize 113 borsa bulunuyor. Önümüzdeki dönemde 33 borsanın kurucu üyeliğinde yaşama geçirilecek olan ürün ihtisas Borsacılığı A.Ş’nin kurucuları arasında biz de yer alıyoruz. Ayrıca TMO’nun danışma kurulunda yer alan beş borsadan biriyiz.” dedi.
Bandırma İçin Değerli Bir Kurum
 
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ile  Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar da konuşmalarından  Bandırma Ticaret Borsası’nın şehrimiz için büyük bir nimet olduğunu ve kurumlar arası birliğin üst seviyede olduğuna vurgu yaptılar. Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar “Borsalar ticaret ve hukukun olmazsa olmazı” derken Belediye Başkanı Dursun Mirza da “ Bandırma Ticaret Borsası bu şehrin yüz akıdır. Hedeflerini ulaşacaklarına inanıyorum” yorumunda bulundu.
777_IMG_8195_1024x683

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.